یاد واره ۵۵ شهید والا مقام بهشت وحدت شهرستان زرند در مهدیه امامزاده عبدالله مطهرآباد این منطقه با حضور نماینده مردم شهرستانهای زرند و کوهبنان ، فرماندار جمعی ازمسئولان و خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران برگزار شد

حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در این مراسم در سخنانی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) حضرت زهرا (س) نخستین کسی بود که از ولایت و رهبری حضرت علی (ع) دفاع کرد و دلباختگان اهل بیت و حضرت زهرا (س) در دوران۸ سال دفاع مقدس در مقابل دشمن استقامت کردند و حماسه‌های جاودانی را آفریدند .

وی از برگزار کنندگان این مراسم قدردانی کرد و بر گسترش فرهنگ شهید و شهادت در جامعه تاکید کرد.

امام جمعه زرند در ادامه اظهار داشت:  سرامد همه خوبی ها دو چیز است یکی ایمان به خدا و دیگری نفع رساندن به مردم است.و حضرت زهرا(س) سرامد این دوچیز است .شهدا ماهم الگویشان حضرت زهرا (س) است .شهدا ستارگان هدایت هستند و یکی از صفات شهدا شفا بخشی انهاست. حضرت امام (ره) فرمودند که قبور شهدا ما محل شفای مستمندان است .

شهدا به فرمان امام (ره) جبهه رفتند تا تبعیت از شهدای صدر اسلام کنند

وی با ذکر خاطره ای از شهید والا مقام صیاد شیرازی گفت  شهدای ما ولایت محور وتابع ولایت فقیه خود بودند. شهادت باترین رستگاری و خوشبختی است .امروز هرچه داریم از برکت خون شهیدان است مسئولیتها همه به برکت خون شهدا است شهیدانی که زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) میباشند.

این مراسم همراه با برنامه های فرهنگی و معنوی بود .

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :