در فضائی اکنده از معنویت دوازدهمین یادواره ۱۹ شهید والا مقام روستای علی اباد شهرستان زرند  با حضور نماینده مردم شهرستانهای زرند و کوهبنان ، معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی ،و قشرهای مختلف مردم شهید پرور در فاطمیه مسجد صاحب الزمان این روستا برگزار شد

حجت الاسلام عرفان از اساتید حوزه و دانشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گرانقدر و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) گفت مرگ انسانها مانند زندگی انسانها ست  همانطوری که زندگی انسانها خوب و بد دارد مرگ انسانها هم خوب و بد دارد  یکی از مرگهای بد خود کشی است که فردی که خود کشی می کند هم قاتل و هم مقتول است که در جهنم تا ابد می سوزد .ویکی دیگر از مرگهای بد مرگ کیفری است .فرد اعدامی  را اگر کسی نگاه کند مستحب است که غسل کند .

یک مرگ دیگر مرگ فجعه است ناگهانی مانند تصادف رانندگی  این مرگ برای انسانهای پاک راحت است امام برای انسانهای گنهکار بد است .

بهترین مرگ شهادت در راه خدا است چوان بزرگترین ایثار و گذشت است و شهدا با الگو گرفتن از مکتب الهام بخش اسلام  با نثار جان خود درخت اسلام را ابیاری کردند و اولین فطره خونی که از شهید بر روی زمین میریزد تمام گناهانش می ریزد .

وی  برگسترش فرهنگ شهید و شهادت در جامعه و انتقال ارزشهای شهدا به نسل جوان تاکید کرد.

در ادامه عباس ایرانمنش از فرماندهان دوران دفاع مقدس  به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و ولایتمداری را از ویژگیهای بارز شهدا دانست که در میدانهای رزم حماسه های جاودانی را افریدند .

وی با اشاره به شرایط کنونی جامعه و جنگ نرم دشمن گفت شهدا نظاره گر بر اعمال ما هستند و باید در هر زمان یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و با اطاعت از فرامین ولایت در پاسداری از ارزشهای انقلاب  بیش از پیش تلاش نمائیم .

وی به جنگ نرم دشمن اشاره کرد و گفت تا زمانی که الگوی ما شهدا گرانقدر باشند دشمنان این انقلاب  خصوصا امریکا و اسرائیل به اهداف شوم خود نخواهند رسید و ایران اسلامی روز به روز عزتمند تر می شود .

این مراسم همراه با چند برنامه فرهنگی بود و شرکت کنندکان با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند

این خبر را به اشتراک بگذارید :