اقای حسن عرب رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زرند با گرامیداشت ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید ، در گفتگوئی :جایگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران را بسیار والا دانست و افزود: بنیاد شهید به برکت خون شهدا توانسته است تاکنون رسالت خود را به نحو مطلوب به انجام رساند.

وی از شهیدان به عنوان نماد پایمردی ایران اسلامی یاد کرد و گفت: امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا در امنیت و آسایش قرار دارد.

عرب خاطرنشان کرد: درشهرستان زرند ۵۸۰شهید والا‌مقام وحدود ۲هزار نفر جانباز و۱۰۲ ازاده با احساس مسئولیت در دفاع از اسلام و حریم انقلاب اسلامی پا به میدان جهاد و شهادت گذاشته ودر این مسیر به مقام رفیع شهادت وجانبازی وآزادگی نایل آمدند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران زرندتصریح کرد: اولویت اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همچنین اشاعه فرهنگ شهید و شهادت است.

وی گفت شهرستان زرند رتبه اول شهدا روحانی در سطح استان را داراست ورتبه  برتر برگزاری یادواره شهدا در استان را داراست .

ریئس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زرند، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان داشت: با توجه به تأکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری درخصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم شهدا و خدمت به خانواده های آن ها، روز ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نام روز شهدا نامگذاری شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زرند با تقدیر از   فرماندار و ائمه جمعه زرند ،ریحان شهر ، خانوک و یزدان شهر و نماینده مردم زرند گفت: باید از همه افرادی که بنیاد شهید را در راستای تکریم خانواده شهدا حمایت می کنند تقدیر شود، امیدوارم بتوانیم ذره ای از دینی که شهدا به گردن ما دارند را ادا کنیم.

عرب، عزت و اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی را مرهون فداکاری شهدا و جانبازان دانست و گفت:  این انقلاب با خون شهدا بیمه شده است و باید در گرامی داشت یاد و خاطره این عزیزان از تمام نیروی خود استفاده کنیم

اقای عرب :به خلاصه ای از اقدامات انجام شده بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان زرند درسال جاری پرداخت.

وی دیدار وسرکشی از خانواده های شهداء وایثارگران ، برگزاری ۹۰یادواره شهداء ویادبود شهداء، برنامه زیارت عاشورا – دعای کمیل – شب قدر – غبارروبی وگلباران قبورشهداء ، برگزاری مسابقات  علوم قرآنی ومعارف اسلامی : خدمات رسانی به دانشجویان شاهد وایثارگر : خدمات رسانی به دانش آموزان طرح شاهد : برگزار نمایشگاه آثار شهداء در سطح شهرستان ومدارس :جمع آوری خاطرات شهداء (والدین ،همسر، فرزندوهمرزمان) : نصب تصاویر شهداءورودی روستاها۸۰ موردعنوان کرد.

وی برگزاری ۵۰۰مورد نمایشگاه عکس و آثار شهداء،جمع آوری آثارو خاطرات شهداء و ایثارگران ۱۵۰ مورد، برگزاری ۷۹۶ موردمسابقات علوم قرآنی و معارف اسلامی ،تشکیل تیم های فعال ورزشی مختلف ،برگزاری مسابقـات ورزشی ،تشکیل جلسات شورای ورزشـی را از عمده فعالیتهای عملکرد حوزه معاونت فرهنگی وپژوهشی بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان زرند عنوان کرد.و افزود  چاپ ۲ جلد کتاب با عنوان ره یافتگان کوی انجام شده است و کار چاپ   کتاب شهدا یزدان شهر در حال پیگیری است .اقای عرب:  با بیان اینکه گلزار شهدا محل  تجدید میثاق مردم با شهداست، افزود مراجعه به این اماکن مقدس راهی برای تقویت روحیه شهادت طلبی و آموختن درس آزادگی  وشجاعت است. و ی ساماندهی قبور مطهر شهیدان را ارزشمندترین کارفرهنگی و دینی و کمترین خدمت در حق خانواده های شهدا دانست و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید در راستای ساماندهی قبور مطهر شهدا با بنیاد شهید و امور ایثارگران همکاری کنند. و در این راستا :ساماندهی  گلزار شهداء روستاهای حتکن ،ده شیخ سربنان   حمیدیه، ده ایرج ،شهرک طالقانی، باب تنگل، خونک سربنان با اعتبار ۳۵۰ میلیون ریال  با مشارکت خانواده های معظم شهدا ،دهیاریها و شوراهای اسلامی را از عمده فعالیتهای  حوزه معاونت فرهنگی وپژوهشی بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان زرندعنوان کرد.

خبرنگار خبرگزاری رسمی زرند نیوز :نجف پور

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :