حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در خطبه های نماز این هفته

ضمن تبریک روز درختکاری با اشاره به روایات و احدایث پیرامون اهمیت حفظ منابع طبیعی و کشاورزی از دیدگاه اسلام و ائمه معصومین (ع) مطالبی بیان داشت   و حفاظت و احیای منابع طبیعی در سایه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی هدفمند امکان پذیر است. وی خاطرنشان نمود:کاشت درخت یک امر حسنه ای است که در تعالیم دینی به آن توجه ویژه ای شده است.وی احترام به طبیعت را وظیفه ی همه مردم دانست  و اظهار داشت:این سنت درختکاری که نیاکان ما به یادگار گذاشتند و در هوای کویری درخت را برای ما کاشتند را گرامی می داریم. امام جمعه  زرند اظهار امیدواری کرد  با آغاز هفته منابع طبیعی با کاشت هر درخت یک منبع اکسیژن سالم برای مردم فراهم سازیم.

 

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به فرامین اخیرمقام معظم رهبری در ایجاد وحدت و همدلی بین احاد مختلف و گروههای سیاسی افزود: تمامی افراد و گروه ها باید در خدمت به مردم، منویات مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانند .و در راستای وحدت ملی گام بردارند.

وی در ادامه همچنین  سخنان اخیر نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی در کنگره آمریکا را سخیف دانست و افزود: اسرائیل از قدرت ایران اسلامی در هراس است  و نفاق چهره استکبار برداشته شده .دشمنان ایران اسلامی از یک طرف گروه تشکیل می دهند برای مقابله با داعش و از یک طرف نیرو و اسلحه می فرستند در این بین متاسفانه عربستان هم حمایت می کند .کشور ایران اسلامی و عراق و سوریه در حال مبارزه با دشمنان و گروه تکفیری هستند

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :