برگزاری مراسم ویژه روز درختکاری در زرند

روز جمعه پانزدهم اسفند برابر با اولین روز از هفته منابع طبیعی که روز درختکاری ، آموزه های دینی و سازمانهای مردم نهاد نامگذاری شده است، طی مراسمی با حضور امام جمعه ، فرماندار ، نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و کارکنان منابع طبیعی با جمعی از تشکلات مردمی و روحانیون و مسئولین طبیعت دوست شهرستان زرند با حضور در محل اداره میراث فرهنگی  با کاشت درخت  درآستانه بهار طبیعت، نهال های بلند باور را به زمین برهنه هدیه کردند.

حجه الاسلام ابراهیمی  نماینده ولی فقیه و امام جمعه  شهرستان زرند ظهر امروز در مراسم روز درختکاری که در محل اداره میراث فرهنگی برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: احسان به دیگران حتما با کمک مالی میسر نیست بلکه برای احسان به دیگران و نسل آینده باید به منابع طبیعی و نگهداشت آن نیزتوجه کرد .
وی افزود: دین مبین اسلام بر درختکاری تاکید فراوان داشته و از آن به عنوان صدقه جاریه یاد کرده که نسل‌های آینده از آن بهره‌مند می‌شونددوی تصریح کرد: سنت حسنه درختکاری علاوه بر تمام مزایای زیست محیطی سبب شادابی و زنده بودن هر منطقه و دیاری می‌شود.

دکتر امیری نماینده مردم شهرستان‌های زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث درختکاری باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد  تا مرحله کاربردی از منابع طبیعی حفاظت شود در بحث درختکاری فقط اثرات اقتصادی آن مد نظر نیست بلکه فواید زیست محیطی آن مهم است.

خنجری فرماندار زرند  :لازمه دستیابی به توسعه پایدار  را حفاظت از منابع طبیعی به عنوان بستر توسعه و زیربنای توسعه همه جانبه کشور دانست و افزود حفظ منابع طبیعی وظیفه ای همگانی در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل فعلی و آتی کشور بشمار می آید و از تقدس و ارزش والایی برخوردار می باشد. وی تاکید کرد منابع طبیعی باید با اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی، انگیزه‌ حفاظت از منابع طبیعی را در بین اقشار مختلف جامعه تقویت کرده و زمینه مشارکت هر چه بیشتر مردم در امر حفاظت از عرصه‌های طبیعی را فراهم سازد.

در حاشیه این مراسم مهندس محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زرند نیزضمن تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری حفظ، توسعه و احیای عرصه های منابع طبیعی و اهمیت فرهنگسازی و مشارکت عمومی در این عرصه را از مهمترین اهداف این اداره ذکرکرد وی برگزاری نماز وحدت  و مسابقات فرهنگی و ورزشی در بین دانش‌آموزان با موضوع  حفظ و نگه‌داری منابع طبیعی و توسعه فضای سبز را از دیگر برنامه های هفته منابع طبیعی در شهرستان زرند برشمرد.

 

 

خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :