دانشگاه آزاد اسلامی زرند برگزار کرد:
اولین سمپوزیوم رویکردهای فرهنگی(ایرانی،اسلامی) به ارزیابی مداخله ی روانشناختی با حضور اساتید، دانشجویان، پژوهشگران حوزه روانشناختی کشور طی دو روز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی زرند برگزار شد

دکتر کاظم نعمت ا… زاده ماهانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی زرند در مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان گفت: خوشحالیم این عنوان با استقبال اساتید و دانشجویان حوزه روانشناسی واقع شد و امیدواریم با این نشست علمی زمینه تقویت روانشناسی فرهنگی در کنار سایر موضوعات فراهم آید.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی زرند اظهار داشت: امروزه روان شناسی فرهنگی برای پرکردن شکاف موجود در روان شناسی و کاربردی کردن یافته های مربوط به ارزیابی و مداخله ی روانشناختی، بیش از پیش توجه به خود جلب کرده است و این باور ایجاد شده است که متن های فرهنگی مختلف نیازمند ارزیابی ها و مداخله ی روان شناختی هستند که متناسب با متن فرهنگی خودشان باشد.
رییس نظام روان شناسی استان کرمان در پایان اظهار امیدواری کرد: نظریه پردازان و پژوهشگران توجه جدی به تاثیر فرهنگ در شکل دادن به انگیزش، شناخت، رفتار و افکار داشته باشند و نقش و تاثیر متن فرهنگی را نادیده نگیرند.
حجه الاسلام والمسلمین دکتر مسعود آذربایجانی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه سخنران ویژه این سمپوزیوم بود که ابتدا ضمن تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی زرند و ریاست این دانشگاه گفت: خوشحالم که دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص پرداختن به این موضوع پیش قدم شده و امیدوارم همه کمک کنند تا به نتایج مطلوب و مورد نظر دست یابیم.
آذربایجانی در ادامه افزود: علوم انسانی مبتنی بر پیش فرض هایی است که شناخت تاثیر انواع فرهنگ ها موجب بالندگی در علم می شود.
وی  یادآور شد:  انسان شناسی روانشناختی  در حوزه فرهنگ در مطالعه شخصیت های هر جامعه ای توجه به ساختار های درونی می کند و در قالب شخصیت های خاص هر جامعه ای به آموزش شخصیت پایه در آن جامعه  به صورت ناخودآگاه و یا آگاهانه می پردازد؛ و  تربیت اجتماعی  را  مورد توجه قرار می دهد.
استاد حوزه و دانشگاه درخصوص انواع تاثیر فرهنگ در روان شناسی اظهار داشت:
۱)   مکاتب فلسفی و اجتماعی بر ملاحظات روان شناختی
۲)   تفاوت هنجارها  و ارزش ها در مباحث فردی و خانوادگی
۳)   آسیب شناسی و انواع اختلالات
۴)   تفاوت ارزش های مجاور و مشاور
۵)   پیوست فرهنگی
علی صادق زاده معاون فرماندار زرند در حاشیه برگزاری این سمپوزیوم ضمن قدردانی از دانشگاه آزاد اسلامی و برگزار کنندگان گفت: شهرستان زرند با توجه به وضعیت خاص صنعتی و تنوع فرهنگی شهروندانش نیاز مبرمی به همکاری با دانشگاه و مجموعه های مدیریتی و اداری آن احساس می شود که امیدواریم این تعامل کمافی السابق ادامه داشته باشد.
معاون فرماندار زرند تصریح کرد: شناخت آسیب های اجتماعی و پیداکردن راهکارهای مناسب برای یک زندگی سالم یکی از دغدغه های مدیران اجرایی شهرستان است که امیدوارم با شناختی که از ظرفیت و توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی داریم بتوانیم از این توانمندی ها استفاده بهتری ببریم.
لازم به ذکر است روز دوم این برنامه علمی همراه بود با کارگاه های آموزشی الگوی تنظیم رغبت بر اساس آموزه های دینی و تاثیر آن در سلامت روان، بازسازی دینی: رویکردی روان شناختی به مفهوم توبه، الگوی مداخله درمانی وسواس اجباری در فرهنگ ایرانی – اسلامی توسط آقایان: حمزه عبدی، محمدتقی تبیک و رامین تبرایی برگزار و گواهینامه پایان دوره آموزشی نیز برای شرکت کنندگان صادر گردید.

این خبر را به اشتراک بگذارید :