سلامت و امنیت غذایی ازاولویت های کاری شبکه دامپزشکی زرند می باشد      
حسن لطفعلی پور سرپرست شبکه دامپزشکی زرند با اشاره به اینکه دامپزشکی از ارکان اصلی در سلامت جامعه به شمار می رود و صیانت ازسرمایه دامی تضمین سلامت جامعه است گفت: سلامت و امنیت غذایی از اولویتهای کاری شبکه دامپزشکی این شهرستان می باشد

وی با اشاره به کشتار بیش از ۵۶۰ هزار قطعه طیور از ابتدای سال تاکنون گفت: این تعداد اصلی ترین منابع تامین کننده پروتئین مورد مصرف هستند که تائید سلامتی آنها به عنوان اصلی ترین وظیفه دامپزشکی است.
سرپرست شبکه دامپزشکی زرند با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کشتارگاه طیور این شهرستان نظیر راه اندازیاینترنت و جت پرینتر گفت همشهریان عزیز محترم می توانند با پیامک نمودن کد درج درجدرج شده روی پاکت های مرغ به شماره ۳۰۰۰۸۹۰۳ ازتاریخ کشتار مرغ ، محل پرورش ، تاریخ جوجه ریزی  و محل کشتار آنها اطلاع حاصل نمایند.
وی افزود در کشتارگاه دام نیز اقداماتی نظیر راه اندازی خط کشتار دام سنگین ، راه اندازی کارواش و سیستم آب گرم در حال انجام است.
وی در پایان با اشاره به اینکه توسعه کشتارگاههای دام و طیور ضامن حفظ سلامت و امنیت غذایی جامعه است و از ایجاد بیماریها و خطرات احتمالی پیشگیری می کند گفت : دیگر اقدامات انجام شده در کشتارگاه طیور شامل راه اندازی تونل اسپری در جهت جلوگیری ازانتشار بیماری های طیور و دستگاه سبد شوی و … می باشد.
تاریخ خبر: ۱۳۹۳/۱۲/۰۲

این خبر را به اشتراک بگذارید :