رونمایی از طرح مدارس «مروج ایمنی» در زرند

در همایش گرامیداشت قربانیان ترافیکی شهرستان زرند که به کمیته جامعه ایمن کشور پیوسته است، برای اولین‌بار از طرح مدارس مروج ایمنی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه زرند نیوز، علی صادق‌زاده فرماندار زرند  در همایش گرامیداشت قربانیان ترافیکی این شهرستان با اشاره به اینکه زرند اولین شهرستانی است که به کمیته جامعه ایمن کشور پیوسته است، اظهار داشت: با همدلی و وحدت همه دلسوزان و‌ خدمتگذاران در زرند گام‌های ارزشمندی در خصوص رفع نقاط حادثه‌خیز برداشته شده است.

وی افزود: در گردنه ده‌علیرضا در این شهرستان در سال گذشته بیش از ۳۰ کشته داشته‌ایم و با اصلاح کامل آن هم‌اکنون حوادث در این محور به صفر رسیده که به عنوان یک نقطه الگو در کشور مطرح شده است.

فرماندار زرند گفت: تلاش داریم تمام نقاط حادثه‌خیز شهرستان را برطرف کنیم و قول می‌دهیم تمام نقاط حادثه‌خیز را در کمترین زمان ممکن رفع و در این راستا طرح کمربندی زرند در دستور کار قرار دارد.

صادق‌زاده ادامه داد: آنچه که مهم است بالای ۹۰ درصد حوادث خطای انسانی است و بسیاری از رانندگان هم هستند که با ۳۰ یا ۴۰ سال رانندگی را بدون حادثه را گذرانند و باید اینگونه رانندگان را در این همایش‌ها دعوت کرد و از آنها الگو بگیریم.

فوت ۷۰ درصد نیروهای فعال جامعه در حوادث ترافیکی

علی رشیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان زرند هم گفت: شهرستان زرند اولین شهری که به شبکه جوامع ایمن کشور پیوست و امیدواریم شاهد کاهش حوادث ترافیکی باشیم و درخواست از بسیاری از شهرهای کشور برای بازدید از شهرستان زرند را داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: بیش از ۷۰ درصد نیروهای فعال جامعه که در حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده‌اند زیر ۳۵ سال هستند لذا باید برای ارتقای فرهنگ ترافیک بیش از پیش تلاش شود.

رشیدی با بیان اینکه در زرند متاسفانه بسیاری از شهروندان هنگام رانندگی از کمربند ایمنی استفاده نمی‌کنند، گفت: مهمترین اهداف جامعه ایمن تلاش در کاهش حوادث ترافیکی است.

افزایش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی درون شهری

ملکی رئیس راهنمایی و رانندگی زرند نیز اظهار داشت: از ابتدای سال جاری ۲۹ نفر در حوزه درون‌شهری شهرستان زرند جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است و بیشترین حوادث مربوط به موتورسواران و عابرین پیاده بوده است.

اثنی‌عشری رئیس پلیس راه زرند – یزد هم گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری ۲۲ درصد حوادث منجر به فوت در محورهای برون‌شهری کاهش داشته است.
محمدرضا مهدلو شهردار زرند اظهار کرد: ۳۲۰ متر خط کشی خیابان‌ها و ۳۵۰ هزار متر مربع آسفالت در معابر شهر اجرا شده است و همچنین با راه‌اندازی شهرک ترافیک بیش از ۸ هزار دانش‌آموز آموزش‌های ترافیکی را فرا گرفتند.

در این همایش برای اولین‌بار در کشور رونمایی از طرح مدارس مروج ایمنی انجام شد، این طرح توسط شورای راهبردی جامعه ایمن و با همکاری آموزش و پرورش و مرکز بهداشت اجرا و آموزش ایمنی ترافیک، برق و گاز و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است که خانواده‌های قربانیان ترافیکی نیز در این همایش حضور داشتند و در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکس قربانیان ترافیکی برپا شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :