مراسم تجلیل از پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس در زرند

همایش نکوداشت پیشکسوتان ۸سال دفاع مقدس شهرستان زرند در حسینیه ثارالله سپاه زرند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، در این مراسم معنوی که جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران حضور داشتند.

علی صادق زاده فرماندار زرند با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس پرداخت.

او اقتدار و سربلندی امروز کشور را به برکت دلاوری رزمندگان غیور و ولایتمدار ایران اسلامی دانست و گفت: امروز استکبار جهانی در راس آنها آمریکای جنایتکار از پیشرفت‌های عظیم ایران اسلامی بخوبی واقفند.

صادق زاده با اشاره به جنگ ظالمانه علیه مردم یمن گفت: کشور یمن با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی در نبرد با متجاوزان با حمله به تاسیسات نفتی عربستان درس بزرگی به متجاوزان داد اینها نتیجه توکل به خدا و امدادهای غیبی است.

فرماندار زرند گفت: پیام انقلاب اسلامی و شهیدان این است هر نقطه ای در جهان که ظلم و ستمی باشد ما مشاوره میدهیم و افتخار هم میکنیم.

در مسئله ونزوئلا مشاوره جمهوری اسلامی به آنها درس داد و مردم مقاومت و استقامت کردند و ‌پیروز شدند.

لذا هر جا که از انقلاب اسلامی درس گرفتند پیروز میدان شدند.

و کشورهایی که در دامان انقلاب اسلامی قرار گرفتند امروز عزتمندانه پیروز و سربلند هستند. که همه این موفقیتها مرهون فداکاری پیشکسوتان جبهه و جنگ است و این درس مقاومتها باید بخوبی به نسل جوان انتقال یابد و باید به کتب درسی تبدیل شوند.

او گفت: به برکت خون شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری امروز ایران اسلامی آسیب پذیر نیست و در عرصه های مختلف دفاعی و نظامی به پیشرفتهای بسیار ارزشمندی دست یافته ایم بطوریکه هیچ کشوری قدرت جسارت به ایران اسلامی را ندارد و با جنگ نرم به دنبال تفرقه و توطئه علیه انقلاب اسلامی و انحراف جوانان است که باید در این راستا بیش از پیش هوشیار باشیم و توطئه های آنان را نقش بر آب کنیم.

فرماندار زرند گفت: علیرغم مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه خوشبختانه قطار توسعه شهرستان زرند در بخش های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی و راههای ارتباطی از حرکت باز نمانده و اقدامات بسیار  ارزشمندی صورت گرفته است.

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند هم دفاع مقدس را دانشگاهی دانست او گفت: صدام ملعون با  حمایت‌های  قدرتهای جهانی و اروپایی جنگ تحمیلی را علیه انقلاب نوپای اسلامی ایران آغاز کرد و به خیال خام خود سه روزه نظام نوپای انقلاب اسلامی ما را از پای در می‌آورد، بسیج و سپاه ولایتمدار شکل گرفت و به کمک نیروهای مسلح آمد و با دست خالی و‌ کمترین امکانات جنگی در مقابل دشمنان تا به دندان مسلح  ایستادگی کردند و دست متجاوزین را از کشور کوتاه کرد و حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی هم به دست دشمن نیفتاد.

امام جمعه زرند دفاع مقدس را  یک دانشگاه و یک فرهنگ دانست و افزود:  نباید دوران دفاع مقدس فراموش شود بلکه باید فرهنگ ایثار و فداکاری به نسل جوان جامعه بخوبی منتقل شود

او گفت: مهر ولایتمداری و غیرت و مردانگی در قلب رزمندگان نهفته است.

امام جمعه زرند با اشاره به سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل گفت: پیروز مجمع بین المللی جهان ،ایران اسلامی بود، سخنرانی رئیس جمهور در اجلاس منطبق بر سیاست‌های کلان نظام اسلامی و رهنمود‌های مقام معظم رهبری بود که هم به موضوع فلسطین و شکست معامله قرن اشاره و هم از مقاومت مردم یمن حمایت کرد و هم سیاست اروپا را نقد کرد.

او با اشاره به تجاوز آل سعود به کشور یمن گفت: بیش از ۲۵۰ هزار بار مردم بیچاره یمن را بمب باران کردند و امروز یمن و فلسطین با الگو پذیری از رزمندگان ایران اسلامی گلوگاه نفت اروپا را بمباران کردند و درس بزرگی به متجاوزان دادند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار بر عزم ملی، عدم اعتماد به دشمنان، ایجاد روحیه امید به آینده در جامعه، انسجام و وحدت ملی، تقویت و حمایت از تولید ملی و حمایت از جوانان تاکید داشتند که باید مدنظر مسؤولان نظام و دولتمردان قرار گیرد.

در این مراسم معنوی از ۴ کتاب ۲۲۹ شهید مناطق بهشت وحدت ، خانوک ،ریحان شهر و یزدان شهر رونمایی شد.

به گفته سید محمد تهامی از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و مسئول جمع آوری آثار شهدا گفت: انتشار کتب شهدا توسط موسسه فرهنگی و هنری بصیرت شهدایی از سال ۹۶ کلید خورده و آثار و خاطرات ۲۲۹ شهید دوران دفاع مقدس در قالب ۴ جلد انتشار یافته است.

وی افزود: در راستای جمع آوری خاطرات شهدا شهرستان را به ۱۲ منطقه تقسیم کردیم که تاکنون خاطرات ۴۰ درصد از ۵۸۰ شهید والامقام شهرستان زرند چاپ شده است.

او همگان بویژه جوانان و نوجوانان را به مطالعه این کتب ارزشمند فرا خواند.

در پایان از تعدادی جانبازان با اهدا لوح سپاس قدر دانی شد.

حضور ۱۲ هزار رزمنده در دفاع مقدس و ۵۸۰ شهید والامقام از افتخارات مردم شهرستان زرند میتوان نام برد.

انتهای پیام/

عکس: حمیدرضا قنبرزهی

این خبر را به اشتراک بگذارید :