۸ واحد مدد جویان کمیته امداد توسط بسیج سازندگی سپاه زرند احداث شده است  

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، در راستای تدابیر امام خامنه ای  (مد ظله العالی) مبنی بر کمک و خدمت رسانی به محرومین  ،تعداد ۸ واحد مسکونی جهت مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه ) توسط بسیج سازندگی سپاه زرند در حال ساخت است و تاکنون ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سرهنگ پاسدار اکبر کردی فرمانده سپاه زرند در خصوص ساخت منازل محرومین کمیته امداد امام خمینی(ره)گفت: تعداد ۸ واحد مسکونی جهت مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) توسط ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زرند در روستاهای جرجافک ،فتح آباد، سیریز، شهرک طالقانی ،علی آباد، سربنان ،سرباغ ،دشتخاک در حال ساخت می باشد که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و این اقدام مهم با همکاری کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفته است.

وی هزینه ساخت هر واحد مسکونی را بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال عنوان نمود و افزود : مبلغ ۱۰۰میلیون ریال توسط خود فرد و مابقی توسط بسیج سازندگی، مسکن مدجویان کمیته امداد وهمکاری برخی ادارات شهرستان تامین شده است و تا چند ماه آینده این واحدهای مسکونی تحویل داده خواهد شد و در مرحله بعد بسیج سازندگی تعداد ۵واحد مسکونی هم برای مددجویان بهزیستی را در دستور کار خود دارد و در صورت تامین اعتبار واحدهای مسکونی مددجویان بهزیستی شروع خواهدنمود.

فرمانده سپاه زرند با توجه به ابلاغ فرماندهی کل قوا مبنی بر بسیج تمام امکانات سپاه و بسیج در کمک به سیل زدگان افزود :تا کنون چند گروه اردوی جهادی را به شهر حمیدیه استان خوزستان اعزام و کار ساخت و بازسازی بیش از ۴۰ واحد مسکونی را به اتمام رسانده اند.

وی با تاکید بر سرعت ساخت و ساز و کمک رسانی حادثه دیدگان سیل حمیدیه اضافه کرد: از طرفی سرمایه اصلی نیروی انسانی با وجود گروه های جهادی بسیج و مردم حاضر است و از طرفی اعتبار کافی با جمع شدن کمک های مردمی، حمایت نهادهای بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد مسکن، هلال احمر و همچنین دولت لذا باید کار ها سرعت یابد.

سرهنگ کردی افزود: مردم این مناطق با عضویت در گروههای جهادی برای تسریع در کار همشهری و هم روستایی زیر نظر بسیج سازندگی با رعایت اصول مهندسی و استاندارد برای رفع مشکل مسکن آسیب دیدگان تلاش کنند.

سرهنگ کردی در ادامه یادآور شد: در کنار تعمیر و ساخت خانه اکیپ جهادی سپاه زرند کار شناسایی وهمچنین بازدید میدانی را با حضور کارشناسان در منازل شهر و روستاهای شهرستان حمیدیه شروع نموده است و بتوانیم روند بازسازی را با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و بنیاد مسکن سرعت بیشتری دهیم.

وی با اشاره امسال اولویت گروهای جهادی این شهرستان مناطق سیل زده بوده است تا بتوانند زودتر کار بازسازی را در این مناطق  به اتمام رسانند .

وی در پایان سخنان خود در مورد دیگر اردوهای جهادی در شهرستان یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شده اند و در زمینه های مختلف ،آموزشی،پزشکی ،کشاورزی،فرهنگی ، عمرانی به فعالیت پرداخته اند وجا دارد از همه این عزیزان خصوصا بسیجیان که خالصانه وبدون هیچ چشم داشتی در جهت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی و تحت فرمان ولی فقیه تلاش می کنند تقدیروتشکر نمایم.

انتهای پیام/

خبرنگار: حسین بخشی

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :