‍ ‍افزایش ۱۵۰ درصدی تلفات حوادث رانندگی شهری زرند

رئیس پلیس راهور کرمان از افزایش ۱۵۰ درصدی آمار تلفات جانی تصادفات و حوادث رانندگی درون شهری زرند در سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، سرهنگ یوسف نجفی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان دیروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان که گبا حضور عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان در محل فرمانداری برگزار شد، افزود: در حال حاضر کاهش آمار پدیده تصادفات و سوانح ترافیکی و رانندگی در سطح کشور در دستور کار ویژه ارکان نظام خصوصاً دولت قرار گرفته و در همین راستا بخشنامه اجرایی تهیه برنامه جامع کاهش آمار تصادفات و سوانح رانندگی شهری و برون شهری به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی از تهیه و تنظیم این برنامه زیر نظر مستقیم استاندار کرمان خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا با همکاری و تعامل بین بخشی، استان کرمان به عنوان پایلوت اصلی اجرای این برنامه در سطح کشور معرفی و موفق شود.

سرهنگ نجفی ضمن اشاره به بیش از ۱۱۰۰ نفر فوتی بر اثر حوادث رانندگی در سطح راه های درون و برون شهری استان کرمان، این میزان را برای استان از بین آمار فوتی ۱۷ هزار نفری در سطح کشور، فاجعه بار خواند.

رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه اقدامات قابل قبولی در سطح شهرستان زرند جهت ایمن سازی نقاط حادثه خیز از جمله ادامه عملیات بهسازی و تعریض جاده گردنه ده علیرضا، انجام گرفته و یا در دست اقدام میباشد، خواستار وارد عمل شدن مسئولین مربوطه بصورت جهادی در بحث به پایان رساندن هرچه سریعتر عملیات اجرایی بهسازی کمربند غربی زرند(ورودی اصلی شهر زرند از سمت رفسنجان) و به زیر بار ترافیک رفتن باند دوم این محور شد.

یوسف نجفی اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت ترافیکی خیابانهای سطح شهر زرند نسبت به دیگر مراکز شهرستانهای استان، استاندارد و آبرومندانه میباشد اما هنوز جا برای کار بیش از پیش وجود دارد.

او از آمار نگران کننده افزایش سهم تلفات رانندگی ۱۱ درصدی شهرستان زرند نسبت به کل استان در سال جاری خبر داد و افزود: متاسفانه در پنج ماهه اول سالجاری نسبت به سال گذشته، افزایش ۱۵۰ درصدی کشته های حوادث رانندگی درون شهری زرند را داشته ایم.

نجفی تصریح کرد: در پنج ماهه اول سالجاری ۲۵۶ نفر جرحی با افزایش ۹ درصدی نسبت به سال گذشته و ۱۰ نفر فوتی با افزایش ۱۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته در تلفات رانندگی درون شهری زرند بوده است.

فرمانده پلیس راهور استان، بیشترین عامل حوادث رانندگی در زرند را مربوط به عابرین پیاده و موتور سیکلت سواران دانست و بیان کرد: رانندگان وسائل نقلیه همواره باید سرعت مجاز، بستن کمربند و داشتن کلاه ایمنی، رعایت حقوق عابرین پیاده و… را مدنظر داشته باشند.

فرماندار زرند نیز با بیان اینکه شهرستان زرند در راستای پیوستن اولین شهر کشور به انجمن جامعه ایمن، به قوانین و تعهدات جامعه ایمن، خصوصاً در مناسب و ایمن سازی راه های برون و درون شهری خود متعهد میباشد، بر لزوم برنامه ریزی مدون جهت اصلاح و شناسایی نقاط حادثه خیز و کاهش آمار سوانح رانندگی در سطح شهرستان تاکید کرد.

علی صادق زاده گفت: دستگاه های متولی بویژه شهرداری و ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه وشهرسازی با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی اهتمام جدی در راستای تحقق مصوبات در اجرایی نمودن بموقع و بهره برداری هرچه سریعتر از باند دوم محور کمربندی غربی زرند داشته باشند.

او پایان توجه ویژه دستگاه های متولی امر به تامین زیرساخت و مناسب سازی ترافیکی سطح شهر زرند را در کاهش آمار و تلفات جاده ای و شهری حائز اهمیت دانست و گفت: همچنان فرهنگ سازی و آموزش در خط مقدم پیشگیری از وقوع حادثه قرار دارند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :