انقلاب تعاون روستایی زنان زرندی در فعالیت‌های اقتصادی

مدیر تعاون روستایی استان کرمان با بیان اینکه تعداد دو تعاون روستایی زنان فعال در شهرستان زرند وجود دارد، گفت: فعالیت‌های این شرکت تعاونی‌ها در زمین‌ های مختلف اقتصادی، انقلابی در سطح استان کرمان است.

صندوق تعاون روستاییبه گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، محمد حسینی در حاشیه دیدار با فرماندار زرند با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی تعاون روستایی در بحث تنظیم بازار است، اظهار داشت: با توجه به نوسانات شدید بازار، شاهد حاکمیت ثبات قیمتی بسیار خوب و توزیع عادلانه کالاهای اساسی برای تنظیم بازار در بازار زرند نسبت به دیگر شهرستان‌های استان کرمان، بوده‌ایم.

مدیر تعاون روستایی استان کرمان با تاکید بر اینکه باید توجه به اتحادیه‌های تعاونی با نگاه موتور پیشران توسعه جامعه در بین مسئولین و مردم نهادینه شود، عنوان کرد: در شهرستان زرند برای احیاء شرکت تعاونی‌های روستایی زنان اقدامات حائز اهمیتی برای توانمندسازی حداکثری زنان روستایی انجام شده و باید این تعاونی‌ها را به سمت اهداف توسعه‌ای روستایی و کشاورزی از قبل تعیین شده سوق دهیم.

وی با اشاره به اینکه تعداد دو تعاون روستایی زنان فعال در شهرستان زرند وجود دارد، تصریح کرد: فعالیت‌های این شرکت تعاونی‌ها در زمینه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی همچون برگزاری جشنواره‌های رونق تولید، مهارت آموزی و ساماندهی مشاغل و تولیدات خانگی، انقلابی در سطح استان کرمان است.

حسینی راه‌اندازی جمعه بازار در زرند برای فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات، تولیدات و سوغات بومی، محلی و خانگی زنان روستایی و حضور شرکت تعاونی روستایی زنان زرندی در نمایشگا‌ه‌های فراشهرستانی و استانی را، تحول عظیمی در معرفی ظرفیت‌های زنان روستایی دانست.

فرماندار زرند نیز با اشاره به نقش‌آفرینی تعاونی‌های روستایی در توسعه همه جانبه جامعه، فاصله گرفتن تعاون روستایی از رسالت و جایگاه اصلی خود را عامل مهم به چالش کشیدن توسعه جامعه روستایی دانست و از آن به عنوان آفت تامین زیرساخت های توسعه‌ای روستاها یاد کرد.

علی صادق‌زاده با بیان اینکه مطالبات، مسائل و مشکلات تعاونی‌های روستایی زرند باید برای یکبار و همیشه حل و فصل شوند، گفت: این موضوع نیاز به یک جراحی با همکاری و هم اندیشی مسئولین فرا شهرستانی دارد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :