ضرورت زنده نگه داشتن واقعه غدیر

حجت الاسلام قادری تاکید کرد: زنده نگه داشتن واقعه غدیر ضروری است زیرا دشمن با تمام توان در پی سرپوش گذاشتن روی آن است.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، همزمان با عید سعید قربان آیین افتتاح نمایشگاه عید تا عید که با محوریت آیات امامت و ولایت امام علی علیه السلام با حضور تعدادی از مسئولین و مردم ولایت مدار شهرستان زرند در مسجد ولیعصر (عج) ریحان برگزار شد.

حجت الاسلام قادری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرند در این مراسم با تبریک عید قربان و غدیر بیان کرد: ۹۰ درصد از موقوفه های شهرستان زرند تک نیتی هستند که از این تعداد ۹۰ درصد آنها قید مکان و زمان دارند.

وی با تاکید بر واقعه غدیر تاکید کرد: اگر مردم در زمان حیات پیامبر اعظم(ص) و بعد از رحلت ایشان به واقعه غدیر پایبند و حساس بودند هرگز شاهد مشکلات بعد از غدیر نبودیم و عاشورا رخ نمیداد، حال آنکه مسلمانان و شیعیان نسبت به عاشورا توجه بیشتری کردند و اینگونه زنده است و عاشقان زیادی را به امام حسین (ع) متصل کرده است.

وی در ادامه افزود: در مسئله غدیر کوتاهی کردیم و برای جبران آن باید این ایام را به صورت ویژه جشن گرفت و امام علی علیه السلام را به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم و معرفت و شناخت ایشان را در این قشر افزایش داد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرند تصریح کرد: دشمنان برای سرپوش گذاشتن بر واقعه غدیر با تمام توان و ابزارهای خود تلاش میکنند، ما باید در مقابله با این حرکات تمام توان و قوای خود را به کار ببریم تا غدیر زنده بماند.

وی افزود: دشمنان بر اثبات سخن باطل خود ایستادگی و تلاش میکنند اما ما برای سخن حق خود که اسناد تاریخی و قرآنی آن موجود است کوتاهی می کنیم.

حجت الاسلام قادری اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه یک ارگان و نهاد مردمی است و به آن صورت دولتی نیست.

وی در ادامه تشریح کرد: کسی که بخواد ملکی را وقف کند باید موقوفه خود را ثبت کند در آن صورت اداره اوقاف با تمام توان از او پشتیبانی خواهد کرد و تا زمانی که موقوفه ثبت نباشد اداره اوقاف از لحاظ قانونی هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

وی در پایان تاکید کرد: اداره اوقاف در مورد موقوفه ها هیچ هدفی جز اجرای نیت واقف ندارد و هرکس خودش میتواند متولی برای موقوفه اش انتخاب کند.

شایان ذکر است که نمایشگاه عید تا عید از عید قربان تا ۳۱ مردادماه از ساعت ۱۸ الی ۲۲ برای بازید عموم باز می باشد.

انتهای پیام/

عکس: حمیدرضا قنبر زهی

این خبر را به اشتراک بگذارید :