رفتار، گفتار و متانت حجاج ایرانی بیانگر فرهنگ ملت ایران به جهان اسلام

امام جمعه زرند با اشاره به فرمایشات رهبری با مسئولان و عوامل حج اظهار داشت: رفتار، گفتار و متانت حجاج ایرانی بیانگر فرهنگ ملت ایران به جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ با اشاره به ادامه ی تفسیر سوره مبارکه مریم (س) بیان داشت: این سوره بیانگر اینکه مرد و زن هر دو با عبادت و بندگی می تواند به مقامات قرب الهی برسد.

وی ادامه داد: کرامت زنان در جامعه با پوشش و حجاب اسلامی (چادر) حفظ می گردد تا حدی که حضرت مریم (س) از طریق بندگی و عفت به مقام تکلم ملائکه خداوند قرار گرفت.

حجت الاسلام ابراهیمی با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و دهه کرامت تجلیل از امام زادگان اظهار داشت: عامل مسلمان شدن و تشیع به امامت علوی ایرانیها از برکت مجاهدتها و تلاشهای بی دریغ امام زادگان است.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: باید تمام مسئولان در شهر و مردم برای غربت زدایی از امام زاده حمزه (ع) که مقام بالایی دارد تلاش مضاعف کنند چرا که زیارت امام زادگان و نوادگان اهلبیت مثال تجدید میثاق با اسلام و ولایت علوی است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به فرمایشات رهبری با مسئولان و عوامل حج اظهار داشت: رفتار، گفتار و متانت حجاج ایرانی بیانگر فرهنگ ملت ایران به جهان اسلام است.

وی ادامه داد: این حرکت عظیم وشرکت مسلمان در حج خود سیاست عدم سلطه ی کفار بر مسلمانان است.

وی افزود: قرآن مسلمانان جهان را به وحدت در مقابل دشمن دعوت می کند و در حقیقت برائت از مشرکان و دفاع از مظلومین عالم در حج عین عبادت خالصه خداوند است.

حجت الاسلام ابراهیمی با نگاهی به نقص برجام تأکید کرد: امروز استکبار جهانی از برجام تبلیغات سوء برعلیه نظام جمهوری اسلامی راه انداخته اند در صورتی که اروپایی ها مثل آمریکا به یک بند از تعهدات برجام پایبند نبوده و نخواهند بود و این اقدام جمهوری اسلامی در پایین آمدن از تعهدات وافزایش درصد اورانیوم هسته ای قابل تحسین است و تاریخ نشان داده تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی ایستادگی در مقابل استکبار جهانی است.

ابراهیمی بیان داشت: امام جمعه و نهاد نماز جمعه در هر جای از کشور یک نهاد مقدس و پیوسته به نهاد ولایت فقیه است و خدمت به این نهاد خدمت به مکتب اسلام است.

وی ادامه داد: حکم هر امام جمعه ای را در شهرستانها از طرف ولایت فقیه صادر می گردد متاسفانه عده ای در شهرستان دنبال اختلاف افکنی و حاشیه سازی و لجن پراکنی بر علیه امام جمعه و نماز جمعه هستند این اشخاص باید بدانند ضربه به این نهاد یعنی تخریب سنگر دفاع از حق و انقلاب اسلامی در شهرستان است.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی در پایان افزود: همه مسئولان و مردم باید برای پیشرفت شهرستان با هم همدل باشند و با تمام تلاش از ارزشها انقلاب اسلامی دفاع کنند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :