تقویت آموزش فنی و حرفه ای راهی برای بالفعل رساندن ظرفیت های شهرستان زرند 

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان زرند بهمراه تنی چند از کارشناس مسئولین حوزه ها و دیگر پرسنل خود ضمن بازدید از مرکز فنی و حرفه ای شهرستان زرند با مداحی نژاد رئیس این مرکز به بحث و گفتگو نشست.

ابراهیمی در این بازدید ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته این مرکز در سطح شهر زرند گفت: سازمان فنی و حرفه ای با توانمندسازی نیروی انسانی و تربیت آنها در زمینه اشتغال نقش بسزایی دارد.

ابراهیمی با اعلام اینکه با توسعه آموزش های مهارتی، توسعه این شهرستان شتاب بیشتری به خود می گیرد گفت: یکی از راه های بالفعل رساندن ظرفیت های شهرستان، تقویت آموزش های فنی و حرفه ای است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان زرند با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف آموزش فنی و حرفه‌ای، توانمندسازی افراد نیازمند و آسیب‌دیده جامعه است، خاطرنشان کرد: آموزش شغلی و حرفه‌ای متناسب با نیازهای بازار کار برای جامعه هدف سازمان بهزیستی در شهرستان نیز امری ضروری است.

وی در پایان با اعلام اینکه امروزه یکی از خلاء هایی که اقتصاد کشور دارد؛ خلاء در آموزش های فنی و حرفه ای است گفت: با آموزش و مهارت در آموزش فنی و حرفه ای می توان در حوزه تولید و کارآفرینی موفق شد و سود بیشتری را بدست آورد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نیز در نشست با رئیس بهزیستی شهرستان با اشاره به لزوم خودکفایی و توانمندی پایدار مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه گفت: تلاش ما بر این است با استفاده از ظرفیت های شهرستان گام‌های موثری در بهبود وضعیت معیشتی مددجویان بهزیستی و اشتغالزایی آنان برداریم.

مداحی نژاد در ادامه افزود: سعی ما بر این است که بخش آموزش های فنی و حرفه ای را توسعه دهیم.

شایان ذکر است در ادامه تفاهمنامه همکاری بین اداره بهزیستی و مرکز فنی و حرفه ای به امضاء رسید.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :