برخورد جدی دادستانی با عوامل تخریب آثار و ابنیه‌های تاریخی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند از برخورد جدی دادستانی با عواملی که اقدام به تخریب آثار و ابنیه‌های تاریخی می‌کنند خبر داد و گفت:هماهنگی‌ها و تعاملات خوبی بین دستگاه قضا و عناصر گردشگری در زرند ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، سید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند در زمینه حمایت از صنعت گردشگری شهرستان زرند گفت: رویکرد دستگاه قضائی بر حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی است و همواره به مدیران دولتی تاکید کرده ایم تا حد امکان ادارات از محصولات تولیدی داخلی و صنایع دستی بومی خرید کنند.

وی افزود: مسئولان به منظور شکوفایی اقتصاد مقاومتی و رونق تولید بایستی توجه ویژه‌ای به تولید محصولات داخلی و صنایع دستی بومی منتطقه داشته باشند و در بحث ایجاد کارگاه‌های تولیدی و صنایع دستی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

دادستان زرند گفت:معتقدیم حمایت سیستم قضائی از صنعت گردشگری موجب رونق این صنعت و در نهایت رونق چرخ اقتصاد در کشور می‌شود.

وی عنوان کرد: دادستانی به عنوان عضو اصلی کمیته گردشگری اقتصاد مقاومتی زرند، از فعالیت‌هایی که در جهت نشاط اجتماعی جوامع روستایی با همکاری ستاد برگزاری جشنواره‌های زرند انجام می‌شود حمایت می‌نماید.

وی افزود:ایجاد نشاط و پویایی در جامعه در کاهش جرائم بسیار موثر است و مسئولان بایستی در زمینه شکوفایی استعداد‌ها و توانمندی جوانان از تمام ظرفیت‌های شهرستان استفاده کنند

قویدل بیان داشت: دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان زرند در راستای ارتقای دانش حقوقی و قضائی ضابطین قضایی حوزه میراث فرهنگی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در این رابطه نموده است.

وی افزود:مدعی العموم برای رفع موانع و چالش‌های فراروی سرمایه گذاران بوم گردی‌ها با اعتقاد به اینکه این اقدامات باعث مهاجرت معکوس به روستا‌ها و نیز باعث رونق تولیدات صنایع دستی و روستایی خواهد شد تلاش نموده است به نحوی که تا کنون بیش از ۱۰۰ بازدید از واحد‌های بوم گردی انجام و پیشنهادات ارزشمندی به تمام مدیران بوم گردی‌های روستایی داده اند.

وی به دیگر اقدامات انجام شده دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زرند در زمینه حمایت قضائی ازصنعت گردشگری اشاره کرد و گفت:تلاش در شکل گیری گروه گردشگری شهر‌های کویری ایران موسوم به گروه گردشگری شهر‌های کویری ایران (گشکا)، برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه‌های گردشگری، مساعدت در شکل گیری گروه فعالان بوم گرد شهرستان و تلاش بی وقفه جهت ثبت ملی سوهان زرندی و حامی جدی اولین جشنواره سوهان ملی زرندی از اقداماتی بوده است که دادستانی در این رابطه حمایت‌های لازم قانونی را بعمل آورده است.

قویدل عنوان کرد:خوشبختانه با تعامل و همکاری خوبی که بین بخش‌های انتظامی و امنیتی شهرستان وجود دارد، گردشگران خارجی در امنیت کامل به شهرستان زرند سفر می‌کنند و طی دوسال اخیر با وجود جذی ۳ هزار گردشگر هیچ گونه شکایت و اعتراضی را در این رابطه نداشته ایم.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید :