اجرای درس کارآموزی و کارورزی برای بیش از ۷۶۰هنرجوی زرندی

معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان زرند از اجرای درس کارآموزی وکارورزی برای بیش از ۷۶۰هنرجوی پایه یازدهم فنی و حرفه ای و کاردانش خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، عباس ملانسب از ابلاغ بخشنامه اجرای درس کارآموزی/کارورزی برای اجرا در دوره تابستان ۱۳۹۸خبر داد و افزود: امسال درس کارآموزی/کارورزی  شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش بصورت تجمیعی اجرا می شود.

وی گفت: توسعه و گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی در جریان فرآیند یاددهی و یادگیری، آماده سازی هنرجویان برای ورود به بازارکار، ایجاد روحیه خودباوری و سخت کوشی در بین هنرجویان و آشنا نمودن مراکز تولیدی، خدماتی با آموخته ها و توانمندی هنرجویان هنرستان از جمله اهداف این درس می باشد.

ملانسب با اذعان به اینکه بیش از۷۶۰ نفر مخاطب این درس در تابستان سالجاری خواهند بود؛ خاطر نشان کرد: این درس صرفا در تابستان و برای پایه های یازدهم یا دوازدهم بصورت تجمیعی اجرا می شود و هیچ دوره و گواهینامه ای جایگزین آن نمی شود.

معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان زرند  گفت:  بر اساس ماهیت هر رشته میزان ساعات کارآموزی شاخه فنی و حرفه ای از ۱۲۰ تا ۲۴۰ ساعت متغییر می باشد.

عباس ملانسب با بیان اینکه زمان انجام کارآموزی در هر روز براساس ساعات فعالیت در محیط واقعی کار خواهد بود؛ اضافه کرد: این زمان ۶ یا ۸ ساعت در روز در مدت ۳ تا ۶ هفته خواهد بود و تعطیلات رسمی جزء روزهای کارآموزی هنرجو محسوب نمی شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :