مزار شهدای گمنام مزین به فانوس استجابت در شب قدر

پایگاه خبری زرند نیوز؛ خنکای نسیم در جوار مسافران بهشت، مشام زائران شهدای گمنام را نوازش می‌داد و نوای «سُبْحٰانَکَ یٰا لاٰ اله َ إِلّا أَنت» از پنجره‌های ملکوتی شب قدر فضای بوستان شهدا را عطرآگین کرده و حاضران را مدهوش کرده بود.

اینجا قطعه سرداران بی‌پلاک یا همان “شهدای گمنام” پناهگاه پدران و مادران چشم انتظار، به ویژه پدر چشم انتظار اولین مدافع حرم شهرمان شده بود که به هوای بوی پیراهن یوسف‌های بی‌شمار ، در جستجوی یوسف بی‌نام و نشان خود بودند و اشک، امان بی‌قراری شان را آرامش می‌بخشید و از شب قدر به لحظه وصل جگرگوشه خود پل می‌زدند.

جوانان بی‌شماری با تیپ و ظاهری متفاوت از یکدیگر، اولین شب قدر را در کنار شهدای گمنام احیاء گرفتند و پیمان رفاقت خویش را با عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونْ‌های زمانه تجدید کردند و چه زیباست تکرار این واقعیت شیرین که شهدا زنده‌های همیشه جاوید هستند.

گاهی با یک نگاه آسمانی خود گره از کار دربندان عالم می‌گشایند و گاهی مثل یک رفیق تمام عیار میزبان مهمانان الهی در ارزشمندترین شب سال می‌شوند و دست رفاقت با جوانان می‌فشارند و معجزه حضور همیشه حاضرشان بر هیچ کس پوشیده و قابل انکار نبوده و نیست.

چه شوری در نهاد «شهدا» این عزیز کرده‌های معبود بوده است که این چنین پس از گذشت سال‌ها بساط عشق بازی با مهربانترین معشوق عالم را بر در خانه‌های آسمانی خود مهیا می‌کنند و بانی بساط روضه خوانی ارادتمندان اهل بیت علیهم السلام و گردهمایی آن‌ها می‌شوند.

زندگی با نام و حضور شهدا و با یاد همیشه جاوید آن‌ها، صفای دیگری دارد و بدون شک نقطه وصل به معبود همین لحظاتی است که در جوار برترین بندگان او این چنین سپری می‌شود.

حرم شهدای گمنام آرامگاه دو مرد بی ادعا و بی نام و نشانی است که روزگاری چشم و چراغ مادر و امید و پشتگرمی پدر بودند و سال‌هاست که پناهگاه دلتنگی مردمانی شده است که هر دم به مهمانی لاله‌ها می‌روند تا دلی از غم و غصه بتکانند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :