تحریم ها کلید پیشرفت / حضور بیشتر مردم نسبت به مسئولین در سیل همدلی

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با اشاره  به حدیثی از امام علی علیه السلام تصریح کرد: علم چهار کلمه است؛ ۱- به اندازه ای که به خدا نیاز دارید عبادت کنید، ۲- و زمان معصیت به اندازه ای که میتوانی آتش را تحمل کنید به سمتش بروید که به ادامه این حدیث در هفته های آینده اشاره خواهم کرد.

ابراهیمی در خصوص نیاز ما به خداوند خاطر نشان کرد: ما لحظه به لحظه فیض حیات را از خالق پروردگار می گیریم، انسان ممکن الوجود است الان که وجود دارد می شود واجب الوجوب ، این نورانیت و روشنایی را از او می گیریم به این، حرکت جوهری می گویند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هدف آمریکا از تحریم نفت ایران را ایجاد فشار به ملت غیور ایران و وادار کردن آنها به تسلیم شدن در برابر دشمنان دانست و افزود: ملت ایران در برابر هیچ کس سر تسلیم فرود نمی آورد و تسلیم کفر نمی شود.

امام جمعه شهرستان زرند بیان کرد: استکبار جهانی با تحمیل این فشارها به اهدافشان نخواهند رسید زیرا تنها ۴ درصد از بودجه عمومی وابسته به نفت است و ۹۶ درصد بقیه از منابع دیگر تامین می شود.

وی در ادامه افزود: سعودی ها و قطری ها قرار است کمبود نفت آمریکا و دنیا را جبران کنند،اما باید توجه کرد که دو سوم  نفت جهان از خاورمیانه و خلیج فارس تنگه هرمز باید رد شود که این تنگه در اختیار ایران است و ما می توانیم جلوی عبور کشتی های نفت کش را از این گلوگاه حساس متوقف کنیم و با توجه به سخنان اخیر رهبری ما هر زمان هر مقدار نفت بخواهیم صادر میکنیم.

ابراهیمی گفت: چه بسا این تحریم باعث شود که در ایران پالایشگاه هایی ساخته شود و از خام فروشی نفت جلوگیری شود و ما به خود کفایی برسیم.

وی با اشاره به جنایت چند روز پیش سعودی ها عنوان کرد: ۳۷ نفر از جوانان سعودی را به جرم تروریست بودن در یک سکوت رسانه ای محض گردن زدند که ۳۲ نفر از اینها طلبه بودند.

وی پیرامون سفر عمران خان نخست وزیر پاکستان به ایران اظهار داشت: دشمنان میخواهند کاری کنند که هیچ کشوری با ایران تعامل نداشته باشد و دیدیم که علی رغم همه تلاش ها عمران خان رای آورد و اعلام کرد که شروع دولتش را میخواهد با زیارت امام رضا (ع) شروع کند. و در دیدار وی با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایشان نیز موارد مهمی را به وی بیان کردند.

امام جمعه زرند با اشاره به سیل همدلی گفت: سیل وفاق و همدلی را در بین هموطنان دیدیم، دشمنی و عناد دشمنان نیز مشخص شد زیرا نگذاشتند هموطنان ما در خارج از کشور هیچ پولی را به حساب نهادهای حمایتی واریز کنند. ملت ایران در خدمت رسانی به سیل زدگان از برخی مسئولین جلوتر عمل کردند، طلاب با تعطیلی حوزه های علمیه به کمک مردم مناطق سیل زده شتافتند.

وی در پایان روز کارگر ، معلم و شوراها را گرامی داشت و از این اقشار زحمتکش تقدیر و تشکر کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :