برآورد خسارت سیل به دهستان شعبجره در دست اقدام است

برآورد خسارت سیل به دهستان شعبجره در دست اقدام است/شکستگی سیل بند بالادست شعبجره شایعه می باشد

فرماندار زرند صبح امروز ۲۰ فروردین ماه، در بازدید از مناطق و معابر سیل زده دهستان شعبجره، با بیان اینکه طی تماس تلفنی بخشی از خسارات وارده سیل دیشب به سمع و نظر استاندار و مدیرکل بحران استان کرمان رسیده شده، از برآورد دقیق خسارات وارده تا فردا صبح خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، طی بارندگی های ۲۴ ساعت گذشته در زرند که بصورت پراکنده و رگبار بود، سیلاب و طغیان رودخانه به بخشی از مزارع کشاورزی، قنوات، جاده ها، شبکه های آبرسانی و برق رسانی روستاهای شعبجره و محمدآباد از توابع بخش یزدان آباد زرند خساراتی وارد و همچنین باعث آبگرفتگی برخی از منازل منطقه شد.

فرماندار زرند در این رابطه ابراز داشت: دیروز عصر در ساعات اولیه شروع بارندگی در سطح شهرستان و گزارشاتی مبنی بر شدت وقوع سیلاب و طغیان رودخانه در دهستان شعبجره، اعضای مربوطه ستاد مدیریت بحران از جمله، بخشداری یزدان آباد، نیروی انتظامی و ادارات راهداری، توزیع برق، آب روستایی، هلال احمر و اینجانب بعنوان رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان در منطقه حضور بهم رسانیده و با اقدامات انجام گرفته و کمک و بسیج مردمی از خسارات بیشتر در منطقه جلوگیری بعمل آمد.

وی با بیان اینکه قرار گیری چند عدد تیر برق و خط لوله آب رسانی دهستان در حریم رودخانه و  طغیان و سیلابی شدن آن باعث قطعی آب و برق روستاهای شعبجره و محمدآباد شد، تصریح کرد: ادارات برق و آب و فاضلاب روستایی به سرعت وارد عمل شدند و نسبت به تعمیر شبکه های مربوطه خود اقدام نمودند.

وی از حل مشکل قطعی برق حداکثر تا ظهر امروز و حل مشکل قطعی آب شرب دهستان تا امشب خبر داد.

حبیب الله خنجری ادامه داد: میزان دقیق برآورد خسارات تا فردا صبح از سوی ادارات مربوطه انجام خواهد شد.

وی همچنین در بازدید از سیل بند و سد سنگی بالادست دهستان شعبجره، شکسته شدن و وارد شدن خسارت به این سیل بند را شایعه دانست و اظهار داشت: هیچگونه آسیب و صدمه ای به این سد وارد نشده و بیش از سه متر تا آبگیری کامل و سر رریز شدن آن ارتفاع باقی مانده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :