شهرستان زرند آماده کمک رسانی به سیل زدگان استان خوزستان است/تمامی دستگاههای اجرایی و خصوصی جهت کمک رسانی همکاری کنند

فرماندار زرند گفت: شهرستان زرند بعنوان یکی از مناطق معین، آماده یاری رساندن به سیل زدگان استان خوزستان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان زرند با محوریت کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده استان خوزستان، صبح امروز ۱۸ فروردین ماه به ریاست حبیب الله خنجری فرماندار و با حضور جمعی از اعضای ستاد مدیریت بحران و عوامل موکب اربعین زرند (عمود ۲۰۲) در محل فرمانداری تشکیل شد.

حبیب الله خنجری در این جلسه با بیان اینکه استان کرمان بعنوان معین مامور یاری رساندن به هموطنان سیل زده خوزستان میباشد، گفت: دیروز شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمان با محوریت این موضوع و به ریاست دکتر فدایی استاندار تشکیل جلسه داد و در این شورا بر لزوم وظیفه انسانی و ملی جهت ضرورت هماهنگی بین بخش‌های مختلف و دستگاه‌های استان در رابطه با کمک به سیل زدگان خوزستانی تاکید شد.

فرماندار زرند افزود: متاسفانه استان خوزستان اکنون در وضعیت سختی به سر می‌برد و آب از استان‌های بالادست و سدهای احداثی به‌ صورت سیلاب و طغیان در حال عبور است که همین امر سبب شده تا دستور تخلیه چندین شهر و روستای استان صادر شود که همین موضوع ارسال کمک های مواد غذایی و خوراکی را در اولویت اقلام مورد نیاز ارسالی جهت کمک رسانی قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا و دستور سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی مبنی به کمک رسانی مواکب اربعین حسینی به مناطق سیل زده کشور، عوامل موکب اربعین شهرستان زرند(عمود ۲۰۲) بعنوان یکی از بزرگترین و مطرح ترین مواکب اربعین کشور در مسیر نجف به کربلا، آماده عزیمت به استان خوزستان میباشد که تمامی دستگاه های اجرایی و خصوصی شهرستان باید در حد توان با این موکب همکاری داشته باشند.

مدیر موکب اربعین زرند نیز در این جلسه بیان داشت: ورود سردار سلیمانی در بسیج امکانات مواکب اربعین جهت خدمات‌رسانی به مناطق سیل زده قابل تحسین و لازم الاجرا میباشد و موکب اربعین ۲۰۲ زرند بر خود لازم میداند با تمام توان و تجهیزات جهت کمک رسانی به هموطنان سیل زده استان خوزستان بشتابد.

هاشمی ادامه داد: اولین تیم از عوامل موکب و تجهیزات به تعداد ۱۸ الی ۲۰ نفر از آشپزان و نیروهای خدماتی فردا صبح به استان خوزستان عزیمت میکنند و این موکب در صورت فراهم شدن شرایط و مساعد بودن اوضاع، قابلیت تهیه و طبخ بیش از ۴ هزار پرس غذای گرم در روز را در مناطق سیل زده دارد.

در ادامه این جلسه هر یک از حاضرین پیشنهادات و نظرات خود را اعلام و نقاط ضعف، قوت و تجربیات قبلی را مورد بررسی قرار دادند و در پایان مقرر شد که همه اعضاء تحت مدیریت واحد هلال احمر جهت  جمع آوری کمکهای نقدی و غیر نقدی اهدایی مردم شریف شهرستان زرند به پایگاه های جمع آوری هلال احمر و بسیج، با هم همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :