سو مدیریت ها علت سیل های اخیر در کشور

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، حجت الاسلام ابراهیمی خطیب جمعه زرند در خطبه های ۹ فروردین ماه ۱۳۹۸ این آیین عبادی و سیاسی ضمن اشاره به شعار امسال و علت نامگذاری آن تصریح کرد: این شعار بر اساس آیه ۱۴۱ سوره نساء انتخاب شده است ، خداوند متعال در این آیه می فرماید : خداوند نمی خواهد که کفار بر مومنین تسلط داشته باشند. تسلط ابعاد مختلفی دارد مثل تسلط سیاسی، نظامی ، اقتصادی، فرهنگی و … .

وی افزود: در حال حاضر هیچ قدرتی تسلط سیاسی بر کشور ما ندارد یعنی ما خود قوانین را مصوب و اجرایی میکنیم و … اما تسلط اقتصادی دارد زیرا اقتصاد ما وابسته به نفت می باشد و هر زمان قیمت دلار تغییر کند بازار داخلی را تحت الشعاع قرار می دهد از همین رو حضرت آیت الله خامنه‌ای( حفظه الله) راهکار و راهبرد ویژه ای را پیش روی ملت ایران قرار دادند و امسال را سال رونق اقتصادی نامگذاری کردند و از همه آحاد مردم خواستند تا برای تحقق این شعار بکوشند. منظور از رونق تولید فقط در بخش صنعتی نیست در بخش های دیگری چون کشاورزی ، دامپروری، صنایع بزرگ، صنایع کوچک، صنایع دستی، خانگی و … را شامل می شود.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: یکی از مصادیق تقوای الهی پیروی و تبعیت از سخنان مقام معظم رهبری می باشد، لذا در تحقق شعار امسال کوشا باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرند پیرامون وقوع سیل در مناطقی از کشور بیان کرد: باران رحمت الهی است و امسال ۱۶۵ درصد به آب سدها اضافه شده است، منتها به دلیل ناکارآمدی مدیران این باران تبدیل به سیل شد و خسارت های فراوانی برجای گذاشت. این مدیریت غیر عالمانه و غلط موجب بروز این اتفاقات شد، که در زرند نیز شاهد آن هستیم و هیچ تدبیری برای زمان وقوع بحران اندیشیده نشده است. یکی از جلوه های زیبای این روزها کمک داوطلبانه و خالصانه نیروهای مردمی، بسیج ، سپاه و ارتش بود که از همان ساعات اولیه به یاری مردم سیل زده شتافتند.

ابراهیمی تاکید کرد: مدیریت ها باید کارآمد باشد تا شاهد این اتفاقات در کشور و همچنین زرند نباشیم.

وی ادامه داد: در شهرستان زرند نیز برای کمک به مردم سیل زده کمک های مردمی از سوی بسیج و سپاه، هلال احمر و  کمیته امداد جمع آوری می شود.

امام جمعه زرند در خصوص اقدام آمریکا در واگذاری بلندی های جولان به اسرائیل گفت: منطقه جولان به دلیل اشراف نظامی، منابع غنی نفت و گاز و دریاچه آب شیرین از اهمیت بالایی برخوردار است، آمریکا در قضیه ی این واگذاری تنها مانده است و سایر کشورها او را همراهی نکردند، سازش با آمریکا هیچ فایده ای ندارد و مقابله جدی با آنها علاج کار است.

وی اظهار داشت: سر آغاز دنیای هدایت و رهایی از تاریکی ها به سوی نور بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بوده است و روز جمهوری اسلامی ایران سر آغاز حکومت خداوند در کشور اسلامی می باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان خطبه ها با ابراز تاسف بیان کرد: متاسفانه شاهد افزایش روز افزون استفاده از مشروبات الکلی در شهرستان مذهبی زرند هستیم، مشروبات الکلی باب همه مفاسد را در شهرستان باز میکند. از فرماندهان انتظامی ، اطلاعاتی، فرماندار ، شورای تامین و سایر نهادهای مربوطه خواستارم تا تمهیدات لازم جهت کاهش سرقت در زرند را عملیاتی کنند زیرا آمار سرقت در شهرستان زرند با توجه به مشکلات اقتصادی افزایش یافته است، لذا تدابیر و اقدامات لازم جهت کاهش این پدیده صورت گیرد و همچنین سارقان و دزدان را در ملاعام مجازات کنید.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :