اهتمام جدی جهت نصب دوربین های مداربسته در سطح شهرستان

 به منظور بررسی مسائل و مشکلات نصب دوربین های مداربسته در سطح شهرستان، جلسه ای با حضور اعضای شورای تامین و بخشداران به ریاست حبیب الله خنجری فرماندار تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، چندی پیش فرماندار و رئیس شورای تامین زرند در همایش شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان با اشاره به لازم الاجرا بودن مصوبه شورای تامین زرند افزود: دهیاری ها موظفند نسبت به نصب دوربین مداربسته در ورودی و خروجی روستاها اقدام کنند.

شورای تامین شهرستان طی مصوبه ای دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها را ملزم به نصب دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی در ورودی و خروجی روستاها نموده و فرماندار زرند خاطرنشان کرد: با این اقدام مطمئناً کاهش چشمگیری در آمار جرم خصوصاً در بحث پیشگیری خواهیم داشت.

در همین راستا و پیگیری مصوبه یاد شده، در جلسه فوق که با حضور شهرداران زرند، خانوک، یزدانشهر و ریحانشهر نیز همراه بود، بر لزوم نصب دوربین های مداربسته در سطح شهرها جهت بالا بردن ضریب امنیتی، شناسایی مجرمین احتمالی، کنترل و نظارت بر ترافیک سطح شهرها تاکید شد.

حبیب الله خنجری فرماندار در این جلسه با اشاره به این موضوع که برقراری نظم و امنیت یک امر مهم می باشد چرا که مستقیماً با آسایش و رفاه همشهریان در ارتباط است، افزود: مشارکت مردم در جهت کاهش سرقت ها و افزایش ضریب امنیت امری ضروری است که باید به آنها توجه ویژه نمود.

دادستان عمومی و انقلاب زرند نیز گفت: هنگامی که هزینه هایی در خصوص برقراری امنیت داشته باشیم، قطعاً نتیجه آن رسیدن به سرمایه خواهد بود.

سید مهدی قویدل به نصب دوربین های مداربسته در سطح شهرستان اشاره نمود و گفت: گرچه نصب دوربین در مبادی مختلف روستاها و شهرها میسر و مقرون به صرفه نیست، اما بخشداران و شهرداران تلاش کنند با استفاده از توان و ظرفیت بالقوه دهیاران در روستاها و مغازه داران و کسبه در شهرها، جهت همکاری و نصب دشوربین اقدام نمایند.

دادستان زرند با بیان اینکه در زمینه ارتکاب جرم باید به بحث پیشگیری، شناسایی و ارزیابی توجه ویژه ای شود، اظهار داشت: همکاری اقشار مختلف مردم با نیروهای انتظامی و امنیتی شهرستان تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت امنیت شهرستان دارد.

در پایان این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر اعضاء، مصوباتی اتخاذ گردید.

از جمله مقرر شد بخشداران شهرستان نسبت به نصب دوربین در ورودی و خروجی بیش از ۱۵ روستا در بخش مرکزی و یزدان آباد تا اواخر نیمه اول سال آینده اقدام نمایند و گزارش آن به شورای تامین ارسال گردد.

همچنین مقرر گردید، شهرداری های زرند، ریحانشهر، خانوک و یزدانشهر، مجموعاً بیش از ۱۳ عدد دوربین در مبادی مختلف شهرهای خود تا پایان سه ماهه اول سال آینده، نصب کنند.

شایان ذکر است در این جلسه بر ضرورت تقویت دوربین های مداربسته  و سیستم های حفاظتی در کارخانجات، صنایع و معادن فعال در سطح شهرستان نیز تاکید و ادارات کار و صنعت شهرستان ملزم به پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :