اجرای طرح عید و داستان به جای پیک نوروزی

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان زرند ، در همایش مدیران مدارس ابتدایی که با حضور مدیر آموزش و پرورش این شهرستان در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد، گفت: نوروز ۹۸ ، عید و داستان جایگزین پیک نوروزی می شود.

محمدی گفت: داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی باعث کشف استعداد نویسندگی دانش آموزان می شود.

وی آشنا کردن کودکان با کتاب، ایجاد زمینه یادگیری بیشتر دانش آموزان با تکیه بر نشاط در ایام نوروز، پرورش خلاقیت دانش آموزان با توجه به نقش داستان در انتقال ارزش ها و تقویت قوه تخیل و تقویت توان گفتاری، شنیداری و ابتکار دانش‌آموزان را از مهمترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

محمدی افزود: هدف بچه ها فقط نوشتن انشا و خلاصه داستان نیست  بلکه باید بچه ها را آزاد گذاشت تا به هر شکلی درباره کتاب ها بنویسند و اگر احساس کردند نمی خواهند چیزی بنویسند اجباری در آن نباشد .

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان زرند گفت: طرح عید و داستان علاوه بر دانش آموزان ۶ پایه تحصیلی دوره ابتدایی شامل نوآموزان پیش دبستان هم می شود، نوآموزان می توانند درباره یک تصویر، قصه گویی کرده و خانواده ها آن داستان را بنویسند یا ضبط کنند و یا در این رابطه نقاشی بکشند و یا فعالیت های متنوع دیگری متناسب با شرایط آموزشی و تربیتی دوره پیش دبستان طراحی شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :