زرند میزبان برگزاری ویژه برنامه نوروزگاه ۹۸

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از برگزاری چهار ویژه برنامه نوروزگاه از تاریخ یکم تا دوازدهم فروردین ماه سال ۱۳۹۸ در استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، غلامرضا فرخی با بیان اینکه به مناسبت فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز چهار ویژه برنامه نوروزگاه در سطح استان کرمان برگزار می‌شود، گفت: شهر‌های کرمان، زرند، ماهان و راین در ایام نوروز میزبان این وِیژه برنامه هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون سه دوره ویژه برنامه نوروزگاه در استان کرمان برگزار شده است، اظهار کرد: هرساله این برنامه تاریخی و فرهنگی در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود.

فرخی با بیان اینکه برای ایجاد فضایی با نشاط در سطح شهرستان‌ها برنامه‌های متنوعی در حال برنامه ریزی است، تصریح کرد: معرفی صنایع دستی و هنر‌های سنتی در قالب بازارچه‌های صنایع دستی و معرفی آیین‌های بومی و محلی در قالب نوروزگاه تا پایان تعطیلات نوروز انجام می‌شود.

وی هدف از برگزاری نوروزگاه‌ها را شناساندن و معرفی توانمندی ها، آداب و رسوم، موسیقی و غذا‌های محلی هر منطقه از استان عنوان و اظهار کرد: امسال این ویژه برنامه در محل کاروانسرای گنجعلیخان کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه در نوروز سال ۱۳۹۸، بیش از ۱۵ بازارچه صنایع دستی در سطح استان برپا می‌شود، گفت: محل بازارچه نوروزی شهر کرمان در ورودی هفت باغ علوی کرمان تعیین شده است.

فرخی با بیان اینکه اقامت هرچه بیشتر گردشگران و مسافران در محل بوم گردی‌های استان در دستور کار برنامه‌های نوروزی قرار گرفته است، اضافه کرد: اقامتگاه‌های بوم گردی با هدف توسعه گردشگری روستایی و اماکن اقامتی بومی و محلی، توسعه صنایع دستی روستایی، معرفی فرهنگ غذایی، جاذبه‌های ناملموس و معنوی روستایی در نوروز ۱۳۹۸ مورد توجه قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه امسال پیش بینی می‌شود حضور میهمانان و گردشگران نوروزی نسبت به سال گذشته افزایش یابد، بیان کرد: خوشبختانه تا کنون هتل‌های ۴ و ۵ ستاره استان برای اقامت مسافران نوروزی تکمیل شده اند، اما دیگر مراکز اقامتی آمادگی لازم میزبانی از گردشگران را دارند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :