افرادی که ارز دولتی دریافت کرده اند زیر ذربین دادستانی ها

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در آیین افتتاح مجتمع قضائی شهید باهنر و ساختمان جدید اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان اظهار داشت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با بیانیه مهم رهبری همراه شد، برای همه مسئولان در همه قوا سرمشقی باشد که نتیجه و ثمره آن عائد مردم خواهد شد.

دادستان کل کشور بیان داشت: انقلاب شجره طیبه‌ای است که به دست امام راحل کاشته شد، با خون شهدا آبیاری شد و امروز هم با تلاشی که در بخش‌های مختلف صورت می‌گیرد از این درخت تنومند حراست و صیانت می‌شود و ثمره آن باید همیشگی و در همه اعصار و قرون به کام مردم برسد.

منتظری ابراز داشت: اینکه رهبری در بیانیه خودشان بیشتر مخاطبان را جوانان قرار داده‌اند برای این است که جوانان آینده‌ساز خواهند بود و نسل انقلاب وظیفه دارند، این انقلاب را به دست نسل‌های آینده بسپارند.

وی خطاب به کارکنان دستگاه قضائی گفت: رسالت و وظیفه سنگینی در نظام جمهوری اسلامی ایران عهده‌دار هستیم، ما که اجرای عدالت را به عهده داریم، رهبری نکات مهمی را در ارتباط با عدالت یادآوری کردند.

دادستان کل کشور عنوان کرد: مسئله اجرای عدالت مسئله خاص و متوجه دستگاه قضائی نیست، در نظام جمهوری اسلامی که مبانی آن برخواسته از فرهنگ غنی اسلام و قرآن و کلام معصومین است، همه کارگزاران وظیفه خود دارند که عادل باشند.

منتظری ادامه داد: اجرای عدالت به این معنی نیست که تنها قاضی باید عادل باشد، نماینده مجلس، رئیس جمهور، وزیر، مدیران کل و همه باید در مسیر عدالت حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از نابسامانی‌ها و مشکلات جامعه و فسادها، آبشخور آنها همان است که روش، روش عادلانه نیست، اگر ما در مسائل اقتصادی خودمان اعم از قانون‌گذاری، توزیع ثروت، تخصیص و اجرا اگر در مرز عدالت باشد در نظام جمهوری اسلامی نباید شاهد این فساد و مشکلات باشیم.

دادستان کل کشور گفت: به عنوان مدعی‌العموم در مسائل جاری کشور که ورود پیدا می‌کنم، می‌بینم که اگر مسیر عدالت را در زندگی و هر قوه‌ای از قوای سه گانه و سایر نیروها عدالت را در نظر بگیریم وضع جامعه ما خیلی بهتر از این می‌شود.

وی ادامه داد: فساد امروز در جامعه ما یک واقعیت غیرقابل انکار است، اما گستردگی فساد خوشبختانه در حدی نیست که بعضی تبلیغ می‌کنند و دشمن تلاش دارد در افکار عمومی جا بیندازد که فساد در جمهوری اسلامی نهادینه و سیستمی شده است.

وی ابراز داشت: در مجموعه پرونده‌ها که تجزیه و تحلیل می‌کنیم، خوشبختانه فساد در جمهوری اسلامی گسترده و سیستمی نیست، هر چند همین مقدار فساد هم زیاد است، اما دشمن تلاش می‌کند به گونه‌ای فضای مجازی را هدایت کند که نظام جمهوری اسلامی مساوی با فساد است. 

منتظری گفت: ما در هر سه قوه انسان‌های صالح و خدمتگذار زیاد داریم و بسیار از پرونده‌های فسادی که در حال رسیدگی است توسط خود مسئولان گزارش داده شده‌‌اند.

وی ابراز داشت: از شخص رئیس جمهور تا وزرا و مدیران دست به هم داده تا همین اندک فساد را از سیستم اداری و نظام جمهوری اسلامی پاک کنیم.

دادستان کل کشور گفت: مطمئنا با این کار مردم هم در این مسئله همراهی دارند و بخش اندکی از فسادها که به منشا اداری ندارند جمع می‌شوند.

منتظری با بیان اینکه بخشی از فسادهای جامعه اداری نیست و طمع‌ورزی در بخش‌های خصوصی است، گفت: لیستی از افرادی که ارزهای دولتی را گرفتند، دریافت کردیم و به تدریج همه آنها را بررسی می‌کنیم.

وی ابراز داشت: به کسانی که از این وضعیت و شرایط استفاده کردند و برای خدمت‌رسانی به مردم ارز به نرخ دولتی گرفتند و آن را بر نگردادند، می‌گویم، بالاخره شما مطئمن باشید که امروز نه فردا سراغ شما می‌آییم و اسامی و لیست دریافتی‌های شما همه در اختیار است.

منتظری ابراز داشت: بخشی از فسادها ریشه در تصمیمات بخش خصوصی دارد، اگر در بخش‌های دولتی اعم از اقتصادی یا غیراقتصادی موثر در حوزه اقتصاد تصمیم صحیح داشته و در مسیر عدالت حرکت کنیم، قطعا بخش خصوصی هم در این مسیر خواهد آمد.

وی افزود: وقتی بخش خصوصی می‌بیند که در سیستم دولتی از رانت‌ها استفاده و فسادها وجود دارد، می‌گوید حالا چرا ما این کار را نکنیم.

دادستان کل کشور ابراز داشت: دوره جدید قوه قضائیه که در روز دوشنبه با آیین تودیع و معارفه آغاز می‌شود، حتما با اهتمام در تحقق آنچه رهبری فرمودند همراه خواهد بود.

منتظری عنوان کرد: رهبری و قانون از ما خواستند از هیچ چیز واهمه نداشته باشید و با اقتدار جلو بروید و هر آدمی در هر سمت، جایگاه و حقوق و وابسته به هر کسی اگر به حق عامله تجاوز می‌کند، از حق مردم دفاع کنید.

وی خاطرنشان کرد: دادستان‌ها مکلف هستند برای دفاع از حقوق عامه به جد ورود پیداکنند.

منتظری خطاب به نمایندگان مجلس گفت: در اعتبارت و نیروی انسانی مشکل داریم و نیازمند کمک نمایندگان هستیم، اگر از قوه قضائیه انتظار است که اجرای عدالت داشته و در همه عرصه‌ها حضور فعال باشد، نیاز به ابزار دارد که نیروی انسانی و امکانات ابزار ماست.

وی با اشاره به شایعاتی که در خصوص رئیس قوه قضائیه مطرح شده بود، عنوان کرد: در دوره ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی که این حساب خاص در اختیار ایشان بوده و حساب بودجه دولتی نیست، بیش از یک میلیون متر مربع بر بناهای دادگستری در این ۱۰ ساله اضافه شده که یک ریال آن را هم دولت نداده است.

منتظری ابراز داشت: اما چه حیثیتی را از رئیس یک قوه مقتدر و عدالت‌گستر در اذهان مردم و رسانه‌ها و فضای مجازی آوردند که گویا ۶۲ حساب متعلق به شخص ایشان بوده است.

وی ابراز داشت: در مدیریت جدید قوه قضائیه با انرژی بیشتر و طرح‌های جامع حتما تحولاتی در قوه ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :