جشن بزرگ میلاد کوثر و پیوند فاطمی در زرند

به منظور معرفی سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) و با هدف بزرگداشت مقام زن مسلمان و تجلیل از مقام شامخ مادران، جشن بزرگ میلادکوثر و پیوند فاطمی درشهرستان  زرند برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار زرند نیوز، همزمان با هفته بزرگداشت مقام مادر، روز زن ، همچنین ولادت سراسرنور حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و تولد فرزند خلفش حضرت امام خمینی رحمت الله علیه مراسم جشن بزرگ میلاد کوثر وپیوند فاطمی با حضور ، حجت الاسلام ایزدخواه استاد حوزه ودانشگاه و ۵ زوج جوان ،جمعی از مسئولین به همت حوزه بسج جامعه زنان سپاه زرند، اداره اوقاف وامور خیریه و هئیت امنا امام زاده خواجه ابورضا (علیه السلام ) در مهدیه امام زاده خواجه ابو رضا (علیه السلام ) به منظور معرفی سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) با هدف بزرگداشت مقام زن مسلمان و تجلیل از مقام شامخ مادران، برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام ایزدخواه استاد حوزه ودانشگاه با تبریک ولادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) روز زن و هفته بزرگداشت مقام مادر گفت : ازدواج، استحکام و قوام شخصیتی زن و مرد و در عین حال، ارتقای روحی، معنوی و آرامش روانی فرد را به دنبال دارد. همچنین موجب بهداشت روحی و روانی یک جامعه و حاکمیت عفاف و حس مسئولیت پذیری می گردد. امروز، با توجه به حاکمیت زندگی مدرن و ماشینی، بیش از هر زمان دیگری ضرورت آسان کردن این سنت بین جوانان احساس می شود. الگو برداری از سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها)  بهترین طریق حصول به این امر می باشد بانویی که، نقش های متعددی را در زندگی ایفا کرده و با اینکه عمری محدود و کوتاه داشت و دوران زندگی اش بسیار اندک بود، ولی تاریخ حیاتش به گونه ای است که هر ورقی از آن برای ما و آیندگان درس زندگی است. آن بزرگوار تنها به عصر خود تعلق نداشت، بلکه الگویی جاویدان برای همه عصرهاست.

وی افزود : ازدواج موجب ایجاد محبت ، تفاهم و آرامش میان زن و مرد می شود چنان که خداوند در یکی از سوره های خود فرموده است :برای شما همسرانی از جنس خودتان آفریدیم تا با آنها آرام شوید و بین شما رحمت و مودت قرار داده و از طرفی ازدواج بسیاری از نیازهای روحی انسان را تأمین می کند و انسان در سایه تأمین این نیازها به آرامش روحی دست می یابد و در همه حال در زندگی زناشویی تان به همسرتان محبت کنید و در بحث ها حرمت شکنی نکنید، مشکلاتتان را با گفت و گو حل کنید و همیشه برای حفظ آرامش زندگی تلاش کنید ،محبت و دوستی روش مخصوص به خود را دارد و موجب شادی و آرامش زن و شوهر می شود و این محبت ، از گذشت، حق شناسی، همدلی زوجین نسبت به یکدیگر و حمایت یکدیگر، سرچشمه می گیرد و از هر گونه تحقیر و تهمت به دور است.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه یادآور شد :سطح توقع ما بالا رفته و بسیاری از زوجین دائما در حال گله کردن از همسرشانند و همسر خود را آنچنان که هست نپذیرفته اند . محبت پذیرش همسر به همان صورتی که هست با همه کمی و کاستی هایش ، پذیرش نقایص یکدیگر از طرف زوجین سبب ایجاد اعتماد و بهتر شدن روابط می گردد. و نکته دیگر حرمتها را حفظ کنید ،احترام رنگ و بوی زندگی را تغییر می دهد و حرمتها را حفظ می کند و زندگی شما را سرشار از محبت می کند. جنبه های قابل احترام یکدیگر را پیدا کنید و روی آنها تمرکز کنید.

وی در پایان سخنان خود گفت : محبت در اوج خود به عشق تبدیل می شود و عشق از شناخت بیشتر و درست زوجین نسبت به یکدیگربه وجود می آید . عشق با دوست داشتن خودتان آغاز می شود و بعد به دوست داشتن طرف مقابل می رسد. افراد عاشق، عشق خود را به صورت ابراز محبت کلامی و جسمانی، رفتارهای شادی بخش و خشنود کننده برای یکدیگر، حمایت عاطفی و اخلاقی از همدیگر در همه شرایط زندگی، صبور و شکیبا بودن نسبت به رفتارهای ناخوشایند طرف مقابل و گذشت از خطاهای همسر نشان می دهند.

در ابتدای این مراسم سرهنگ کردی فرمانده سپاه زرند با تبریک این ایام خصوصا ولادت خانم حضرت زهرا (سلام الله علیها) ،روز زن وتولد حضرت امام رحمت الله علیه وهفته گرامی داشت مقام مادر از همه ادارات ،نهادها،سازمانها و افرادی که در برپایی جشن بزرگ میلاد کوثر و پیوند فاطمی بسیج جامعه زنان سپاه زرند را یاری کردند تقدیر و تشکر نمود و افزود: پیوند فاطمی در راستای کنگره ۶۵۰۰شهید استان کرمان و همزمان با سراسر استان کرمان ازدواج آسان و پیوند فاطمی  با حضور ۱۲۰۰ زوج در سراسر استان کرمان به جهت ترویج سبک زندگی آسان و ازدواج آسان برگزار گردید. در پایان این مراسم هدایایی به رسم یادبود به زوج های جوان اهداء گردید.

 این مراسم با ویژه برنامه های مختلف متنوع فرهنگی و هنری همراه بود .

 

انتهای پیام/

خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی

این خبر را به اشتراک بگذارید :