هفتمین سالگرد رحلت آیت الله سید احمد جعفری (ره) در قم 

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، به مناسبت هفتمین سالگرد رحلت استاد فرزانه و مفسر گرانقدر، حضرت آیت الله  سید احمد جعفری، با همت اعضای هیئتِ نورالائمه طلاب و فضلای شهرستانهای زرند و کوهبنانِ مقیم قم، جلسه ای جهت گرامیداشت مقام علمی و عملی آن فقید سعید، در شهر مقدس قم مدرسهٔ کرمانیها، برگزار گردید.

در این جلسه که نمایندگان طلاب نیز حضور داشتند، حجهالاسلام شیخ مهدی جعفری، نماینده محترم طلاب و مسئول محترم هیئتِ نوراالائمه، ضمن خیرمقدم گویی به طلاب و فضلا و خانواده هایشان و نیز قدردانی از سخنران محترم جلسه، یاد و خاطره آیت الله سید احمد جعفری، آن گنج فراموش ناشدنی را گرامی داشتند.

حجهالاسلام مسلمی زاده، استاد حوزه و ریاست مجمع نمایندگان استان کرمان که خود از بهره مندان سفرهٔ پرفیض تفسیر استاد بودند، به نکات مهمی از ابعادِ علمی و اخلاقی ایشان، اشاره کردند.

وی وصف استاد فرمود: استاد جعفری (ره) هم ادیب، عالم صرفی دانشمند لغوی ، هم فقیه و مفسر بودند، و علاوه بر شاخص بودن در بُعد علمی، در عرصهٔ اخلاق نیز انسانی ممتاز بودند.

وی یکی از بارزترین ویژگیهای اخلاقی استاد را «تواضعِ» دانسته و افزود: تواضع به شخصیت استاد جعفری ( ره)، امتیاز ویژه بخشیده بود.

در پایان مراسم، از مداحی برادر بزرگوار، سید ابوحامد روح الامینی، استفاده شد، که جزوهٔ زندگینامهٔ ایشان توسط حجت الاسلام شیخ رضا عرفانی تهیه شده بود، در میان شرکت کنندگان توزیع شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :