تلاش و همبستگی همه نخبگان فرهنگی و انقلابی شهرستان زرند برای ترسیم مسیر روشن بر اساس بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، حجت الاسلام عربزاده امام جمعه موقت زرند در خطبه های نماز جمعه ۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ ضمن توصیه همه به تقوای الهی بیان داشت: بر اساس آیه ۲ سوره طلاق تقوا راه برون رفت از مشکلات و تنگناهای زندگی است، و هر کس تقوای الهی پیشه کند خداوند راه رون رفت از سختی ها را به او نشان خواهد داد.

وی با گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و بیان عظمت و جایگاه ایشان به شاخصه های زندگی حضرت زهرا پراخت و عرضه داشت: مادران و زنان جامعه اسلامی باید از زندگی حضرت زهرا (س) الهام گرفته و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند به طور مختصر به چند شاخصه زندگی ایشان اشاره خواهم کرد از جمله تربیت فرزندان با ارائه الگوی صحیح، مادر باید بیشترین وقت خود را به تربیت فرزندان اختصاص دهد و برای او از کودکی الگو تعیین کند. روش تربیتی حضرت زهرا (س) کامل ترین راهنما برای تربیت فرزندان است.

حجت الاسلام عربزاده افزود: دومین شاخصه زندگی حضرت زهرا (س) فرهنگ ترجیح کار داخل خانه به کار بیرون از منزل بود. خانه داری بزرگترین شغل برای زنان و مادران است، بر اساس روایات بعد از ازواج حضرت علی وحضرت زهرا (س) پیامبر برای ایشان تقسیم کار کردند و کار داخل خانه را به حضرت زهرا سپردند و ایشان بسیار خرسند شدند اما زمانی هم که به وجود ایشان در اجتماع نیاز بود ایشان با رعایت حجاب و حیا در دفاع از ولایت حاضر شدند. سومین شاخصه زندگی حضرت صدیقه طاهره (س) فرهنگ حیا و عفت در مقابل نامحرم است.

وی ضمن تبریک روز مادر به همه مادران به ویژ جامعه تاکید کرد: در روز مادر به مادران شهدا سر بزنید که در شهرستان زرند طرح دیدار با مادران شهدا از دوشنبه ۶ اسفند ماه آغاز خواهد شد.

مدیریت حوزه علمیه جعفریه با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب خاطر نشان کرد: این بیانیه یک چشم انداز ۵۰ ساله دارد که مخاطب اصلی آن جوانان هستند و از همه نخبگان و جوانان فرهنگی و انقلابی شهرستان میخواهم تا روی این بیانیه کار کنند و یک مسیر روشن را ترسیم کنند.

امام جمعه موقت زرند افزود : زمان ثبت نام حوزه های علمیه آغاز شده است و علاقمندان جهت ثبت نام به حوزه های علمیه مراجعه کنند.

وی ضمن تشکر از نیروهای اطلاعاتی و سپاه پاسداران در دستگیری حمله تروریستی به اتوبوس مرزبانان شهادت این پاسداران را به سرهنگ کردی فرمانده سپاه زرند تبریک و تسلیت گفت.

حجت الاسلام عربزاده امام جمعه موقت زرند ضمن درخواست از مسئولین شهرستان زرند برای نام گذاری سریعتر کمربندی این شهر به نام علامه سید احمد جعفری (ره) و نام گذاری چهار راه شهدای روحانی این شهرستان بیان کرد: روز ۵ اسفند برای بزرگداشت علامه سید احمد جعفری به عنوان روز زرند نام گذاری شده است لذا مراسم هفتمین سالگرد این عالم ربانی همزمان با یادواره شهدای روحانی روز یکشنبه همزمان با نماز مغرب و عشا در سقاخانه حضرت ابوالفضل(ع) زرند برگزار خواهد شد و سبک زندگی و ابعاد زندگی ایشان به همت فرزندشان به رشته ی تحریر درآمده که در این مراسم رونمایی خواهد شد و از همه مردم فهیم شهر زرند برای حضور در این مراسم دعوت بعمل می آورم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :