رهنمودهای امام خمینی ، مقام معظم رهبری و حمایت مردم ولایت مدار رمز عظمت و اقتدار جمهنوری اسلامی

حجت اسلام ابراهیمی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۷ با تسلیت وفات حضرت ام البنین (س) با نگاهی به شرایط بازار اسلامی اظهار داشت: انجام کار مفید مهمترین عامل حیات وعزت خانوادها و پیشرفت جامعه است.

وی ادامه داد: سرانه و میزان کارمفید طی یک هفته در کشور ما ۷ ساعت است ولی در کشورهای پیشرفته مثل انگلیس، پرتقال، ژاپن ، چین و… متوسط کار مفید ۶ الی ۸ ساعت روزانه است باید برای پیشرفت همه جانبه ی و طی کردن پله های رو به جلو فرهنگ کار مفید وتأثیر گذار در کشور نهادینه شود.

رئیس فرهنگ عمومی شهرستان زرند با قدر دانی و تشکر از حضورمردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن عرضه داشت: حضور پرشور و حداکثری مردم ولایت مدار و بصیر جمهوری اسلامی در راهپیمایی و جشن چهل سالگی انقلاب سیلی محکمی بر دهان یاوه گویان پلید واستکبار جهانی بود و یکبار دیگر عظمت و تحقق عینی غدیر را در جشن  چهل سالگی انقلاب شاهد بودیم.

وی ادامه داد: عظمت و تبدیل شدن جمهوری اسلامی به یک قدرت در مقابل زورگویان جهانی همه بخاطر رهنمودهای امام(ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) و حمایات همه جانبه و در صحنه بودن مردم ولایت مدار جمهوری اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد : درقدر دانی و تشکر از مردم ولایت مدار که با تمام توان در صحنه حاضر هستند باید مدیران ومسئولان خود را خادم و نوکر مردم بدانند و با تلاش شبانه روزی گره از معیشت مردم باز کنند.

نماینده ولی فقیه با محکوم کردن حادثه ی تروریستی و تسلیت و تبریک شهادت جمعی از مرزبان وطن اظهار داشت: با ترور و به شهادت رساندن جوانان این وطن ذره ای از عزم راسخ وهدف بلند این نظام و مردم کم نمی شود چرا که دنیا و مردم ایران چهره ی پلید استکبار جهانی وآل سعود خائن به کشتن جوانان و بچه های بی گناه را شناخته است.

وی ادامه داد: آل سعود یک قصاب و خون ریز به تمام معنا است یک سعودی خون ریز با سربریدن فرزند ۶ ساله به جرم شیعه بودن معلوم شد که حرمله ها حرام زاده هنوز زنده هستند.

این حادثه ها تروریستی نقش رزم آوری مدافعان حرم را برای مردم کشورهای چون سوریه، عراق بخصوص ایران روشن می کند که اگر رزمندگان و شهدا مدافع حرم نبودند روزها شاهد کشته شدن و به شهادت رسیدن هزاران علی اصغرها در جمهوری اسلامی بودیم.

ابراهیمی با نگاهی به رونق اقتصاد مقاومتی و کارخانه های شهرستان بیان کرد: کارخانه فولاد با به کار گیری جوانان متعهد و با سواد زرندی یک تحول عظیمی در صنعت فولاد واقتصاد شهرستان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: باید دست سرمایه گذار را بوسید و فرش قرمز پهن کنیم و زمینه برای سرمایه گذار واقعی فراهم کنیم در حال حاضر شرکت میدکو با سرمایه گذاری ۵۵ درصد خود و کوک کردن زغال با اکسیژن با بودجه ۳۲ میلیون یورو زیر ساخته های صفر تا صد چرخه فولاد را در شهرستان راه اندازی کرده است.

امام جمعه زرند در بحث جذب شرکت فولاد اظهار کرد: شرکت فولاد ۹۰ درصد جذبش از جوانان زرندی و۸درصد از استان و ۲درصد از کل کشور است.

وی تأکید کرد: باید مسئولان آموزشی فنی حرفه ای ودانشگاهای شهرستان رشته های مثل متولوژی و جوشکاری فنی که درآینده شرکت فولاد نیاز به نیرو دارد زیر ساخته های آموزشی را فراهم کنند و دانشجویان هم سعی کنند تا در این رشته ها تحصیل کنند تا وقت نیاز قرار نباشد با کم بود نیرو متخصص در این رشته های خاص مواجه بشویم.

حجت اسلام ابراهیمی با توجه به فراخوانی ثبت نام حوزه های علمیه کشور بیان کرد: همان گونه که مرز جغرافیایی و خاکی ما نیاز به مرزبان و نگهبان دارد مرز افکار واعتقادات مردم باید با واسطه عالم دینی حفظ شود اگر زحمت و رشادتهای عالمان دینی نبود امروزاثری از فقه و دین آل محمد وجود نداشت لذا باید فرزندان با استعداد خود را جهت عالم شدن به حوزه علمیه بفرستید تا مردم و خود را از جهالت و تاریکی به نوراهلبیت هدایت کنند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :