افتتاح اولین مدرسه سبز در زرند

به گزارش خبرگزاری زرند نیوز، در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ شهروندی و کمک به نسل جوان در فراگیری شیوه کاشت و نگهداری گل و گیاه آپارتمانی اولین مدرسه سبز و گلخانه با حضور مسئولین و مدیران اجرایی شهرستان افتتاح شد .

 مهدلو شهردار زرند در این مراسم مسئولیت نگهداری از فضای سبز شهری را نیازمند مشارکت همه شهروندان دانست و گفت: همه شهروندان وظیفه دارند برای حفظ و نگهداری فضای سبز مشارکت جدی داشته باشند.

محمدرضا مهدلو یکی از اهداف این طرح را جلب مشارکتهای مردمی و کودکان در ایجاد فضای سبز دانست و با اعلام اینکه نگهداری فضای سبز باید از دوران کودکی به فرزندان آموزش داده شود،گفت: زمانی یک شهر خوب و تکامل دیده می شود که شهروندان آن به خوبی مسائل شهری و شهروندی را آموزش دیده باشند .

شهردار زرند همراهی و همکاری همه نهادهای شهرستان در اجرای برنامه های شهرداری را بسیار ستودنی دانست و ضمن قدردانی از اداره آموزش و پرورش شهرستان زرند گفت: وحدت بوجود آمده در بین شهرداری و شورای شهر به سمت سایر ادارات و نهادها در حرکت می باشد و خوشحالیم که این امر از اداره بزرگی همچون آموزش و پرورش شروع شده است .

منتخب شورای شهر زرند ضمن تقدیر از فعالیتهای نیروهای شهرداری، اجرای فعالیتهای عمرانی از سوی شهرداری زرند را ماحصل همراهی و همکاری همه نیروهای این نهاد دانست و گفت: خوشبختانه همکاران ما در همه عرصه ها با جدیت و پشتکار در حال خدمت رسانی به شهروندان می باشند و جای خرسندی است که کارهایی که امروز انجام می شود در گذشته آرزوی بسیاری از شهروندان بوده است .

وی افتتاح این مدرسه را برای اولین بار در استان دانست و گفت: این گلخانه می تواند در زمینه ها شناخت گونه‌های مختلف گیاهی ،نحوه حفظ و نگهداری، تکثیر و پرورش گیاهان و…به دانش آموزان کمک نماید .

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان زرند با اعلام اینکه شهر موفق در همه زمینه ها باید ارتقاء یابد گفت:شهر خوب تنها به منزله داشتن یک آسفالت و یا جدول خوب نمی باشد بلکه باید همه زمینه ها رشد و ترقی نماید .

حسین کاظمی آماده سازی بسترهای مناسب برای شهر خوب را نیازمند آموزش های اولیه دانست و افزود: تنها حوزه ای که می تواند به آموزش شهروندی کمک نماید اداره آموزش و پرورش و پتانسیلهای موجود در این حوزه می باشد.

وی در پایان از نگاه خوب شهردار زرند ،اعضاء شورای شهر و مدیران و مسئولین شهرداری تقدیر و اظهار امیدواری کرد ماحصل این حرکتها گسترش فرهنگ حفظ و نگهداری فضای سبز در بین کودکان و خانواده‌ها باشد .

صادق زاده معاون فرماندار زرند نیز به حضور حداکثری شهروندان در راهپیمائی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: در راهپیمائی امسال بیش از ۲۰ هزار نفر از شهروندان حضور داشتند که این امر نشان از دلبستگی شهروندان به امام و انقلاب دارد .

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار زرند فضای سبز و زیبا سازی شهری را یکی از اقدامات خوبی شهرداری دانست و گفت:باید از کمترین امکانات موجود در شهر زرند بیشترین استفاده را ببریم .

وی خواستار بهره گیری از کشت گلخانه ای، استفاده از درختان کم مصرف در سطح شهر شد و اظهار داشت: همه شهروندان باید نیاز شهر زرند به فضای سبز را جدی گرفته و در زمینه گسترش این فضاها کمر همت ببندند .

طرح مدرسه سبز برای اولین بار در استان و در مدرسه فرهنگیان دوره اول افتتاح شد .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :