ستاد کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار در استان کرمان تشکیل شد

مشخصات کامل مجرمان حرفه ای و سابقه دار در بانک اطلاعاتی ثبت می شود

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه طبق دستور العمل ریاست قوه قضائیه ستاد کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار در استان کرمان تشکیل شده است، گفت: با راه اندازی سامانه جامع  اطلاعاتی، مشخصات کامل مجرمان حرفه ای و سابقه دار در بانک اطلاعاتی ثبت می شود. 

یدالله موحد در اولین جلسه این ستاد که با حضور دادستان کرمان، معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل اداره اطلاعات استان، نماینده سپاه ثارالله و حفاظت اطلاعات اداره کل زندان در محل سالن کنفرانس شهید نصیری لاری دادگستری کل برگزار گردید، اظهار داشت: هدف از صدور دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار ،پایش و رصد اقدامات مجرمین مطرح و خطرناک و نیز تدوین برنامه به منظور نظارت و کنترل بر رفتار آنها می باشد.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان تاکید کرد: خوشبختانه طی چند سال گذشته مسئولان امنیتی استان با کمک سیستم قضائی با اقدامات پیشگیرانه فرصت ارتکاب جرم را از اراذل و اوباش گرفته اند و مجرمین خطرناک و سابقه دار تحت کنترل و نظارت سیستم های امنیتی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد مجرمین خطرناک در کرمان بسیار اندک می باشند و این استان یکی از مناطق امن کشور می باشد،افزود: طبق این دستورالعمل و با رعایت حقوق شهروندی و بدون دخالت در حریم خصوصی، بر اعمال و رفتار مجرمان خطرناک نظارت خواهد شد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه پیشگیری از وقوع جرم یک موضوع  فرا دستگاهی است، گفت: طبق بند ۵ اصل ۱۵۶قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، پیشگیری از وقوع جرم یکی از وظایف قوه قضائیه می باشد.

وی خاطر نشان ساخت: تنها بخشی از اقدامات پیشگیری از وقوع جرم در حیطه عملکردی قوه قضائیه است و بخش عمده ای از آن در حوزه کاری دولت و سایر دستگاه ها است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :