افتتاح چند پروژه با حضور استاندار کرمان در زرند

استاندار کرمان در بیست و دومین روز از بهمن ماه ۹۷ با سفر به شهرستان زرند، برخی از پروژه های شهرستان را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، دکتر محمدجواد فدائی پیش از ظهر دوشنبه مصادف با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به شهرستان زرند سفر کرد که در حاشیه این حضور چند پروژه افتتاح شد.

دیدار با خانواده شهید مصطفوی:

استاندار کرمان با حضور در منزل جانباز ۳۵ درصد، سید صدرالله مصطفوی با برادر شهید سید مهدی مصطفوی و پدر شهید احمد مصطفوی در فضایی صمیمی دیدار و گفتگو کرد و دستورات لازم را جهت رفع مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی این خانواده صادر نمود.

لازم به ذکر است، شهید سید مهدی مصطفوی متولد ۱۳۴۵ شهرستان زرند است که در سن ۲۲ سالگی در منطقه شلمچه و عملیات تک عراق (سال ۱۳۶۷) به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

شهید سید احمد مصطفوی نیز متولد ۱۳۵۰ شهرستان زرند است که در سن ۱۵ سالگی در منطقه شلمچه و عملیات کربلای چهار (سال ۱۳۶۵) به درجه رفیع شهادت نائل گردیده است.

 بازدید از آموزشگاه فنی و حرفه ای:

دکتر فدائی در ادامه به همراه حجت الاسلام ابراهیمی، امام جمعه، حبیب الله خنجری فرماندار و حسین امیری نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین اجرایی شهرستان از آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد صنایع دستی زردوخت کویر وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدید کرد.

این کارگروه تولیدی در تولید دوازده رشته صنایع دستی فعال است که تاکنون هزار و سیصد نفر در آن مهارت آموخته اند که از این مجموع ۶۰ نفر برای خود واحد تولیدی راه اندازی کرده اند و ۲۴۰ نفر به صورت مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار می باشند.

بازدید از فاز اول مصلی بزرگ زرند:

استاندار کرمان در ادامه به اتفاق امام جمعه شهرستان زرند از فاز اول مصلی پیامبراعظم(ص) شهرستان زرند در مساحت ۳ هزار و ششصد متر مربع و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و هزینه ای بالغ بر سه میلیارد تومان بازدید کرد.

بهره برداری از آسفالت معابر شهری:

بهره برداری از آسفالت معابر شهری شهرک فرهنگیان با مساحت ۱۴۰ هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات معاونت فنی، عمرانی و شهرسازی شهرداری زرند طی مدت زمان یکماه و بهره مندی بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این پروژه از دیگر برنامه های سفر یک روزه دکتر فدائی به شهرستان زرند بود.

افتتاح پارک بانوان شهر زرند:

استاندار کرمان در ادامه سفر خود، بوستان بانوان شهر زرند با مساحت ۱۰ هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرداری زرند طی مدت زمان شش ماه و بهره مندی ۳۰ هزار نفر را افتتاح کرد.

این مجموعه شامل زمین والیبال، زمین تنیس خاکی، محوطه ورزش همگانی، پیست دوچرخه سواری، کافی شاپ و وسایل بازی کودکان و تندرستی می باشد.

بازدید ازتولیدی نان سبوس دار احمدآباد:

بازدید مجتمع تولیدی نان سبوس دار روستای تاریخی احمدآباد با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان (۳۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات روستایی و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری) و اشتغالزایی برای ۲۲ نفر در فضایی بالغ بر ۵۰۰ متر مربع از برنامه های سفر استاندار کرمان به شهرستان زرند بود.

روزانه در این مجتمع بیش از ۳ هزار قرص نان تولید می شود که در بازارهای داخلی استان و شهرستان به فروش می رسد.

 ادای احترام به مقام شامخ شهدا:

استاندار کرمان در ادامه با حضور در امامزاده خواجه ابورضا(ع) مدفون در روستای مطهرآباد و گلزار شهدای این روستا، به مقام شامخ شهدا با نثار فاتحه و تقدیم گل ادای احترام و با آرمان های امام(ره) و شهدا تجدید میثاق کرد.

حاشیه های سفر:

بازدید از دهکده گردشگری و توریستی روستای تاریخی  احمدآباد، حضور در آئین گرامیداشت ۲۲ بهمن در منطقه بهشت وحدت در  مطهر آباد رونمایی از شیرینی محلی مطهرآباد و گفت و گو با اهالی این دهستان پایان بخش سفر یک روزه دکتر فدائی به شهرستان زرند بود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :