جمهوری اسلامی، یعنی حاکمیت اراده مردم در چارچوب قوانین اسلامی

جمهوری اسلامی، یعنی حاکمیت اراده مردم در چارچوب قوانین اسلامی

نماینده عالی دولت در استان کرمان اظهار کرد: جمهوری اسلامی، یعنی حاکمیت اراده مردم در چارچوب قوانین و مقررات اسلامی

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز ، محمد جواد فدایی امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جمع پرشور مردم ولایت مدار، متدین  و همیشه در صحنه زرند، ضمن اهداء سلام و درودهای فراوان به بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و روح پاک شهیدان گرانقدر، گفت: امروز یوم الله ، وعده بزرگ و درست  خداوند متعال برای آزادگان دنیا است. 

وی بیان داشت: ۴۰ سال قبل و در چنین روزی مبارزات، رشادت ها و قیام مردم شریف فهیم و بصیر ایران به رهبری مرجعیت شیعه امام خمینی(ره) به ثمر نشست و نظام ظالمانه و مستبد پهلوی ساقط و حکومت جمهوری اسلامی مستقر گردید.

دکتر فدایی استاندار کرمان، معنی جمهوری اسلامی ایران را حاکمیت اراده مردم در چارچوب قوانین و مقررات اسلام دانست و تصریح کرد: مردم بخصوص جوانان این مرز و بوم سوالات بسیار زیادی از اهداف انقلاب اسلامی دارند و ما باید پاسخگو باشیم.

وی اولین سوال ایجادی جوانان را هدف از انقلاب و میزان دستیابی به اهداف و تحقق آنها را دانست. 
 
 محمد جواد فدایی گفت: آنچه که مهم است جهت گیری انقلاب هاست و اهداف در مرحله بعدی قرار دارد. از جمله انقلاب های معروف دنیا انقلاب کبیر فرانسه و اکتبر روسیه است که هر دو صرفا به دنبال اهداف سیاسی و اقتصادی بودند.

وی بطن اهداف انقلاب اسلامی را آزادی و عدالت خواهی معرفی کرد، که در راس آنها خدا و معنویت قرار داشت. 

فدایی اظهار داشت: توجه به خدا و حرکت به سمت معنویت برای استقرار ارزش های اسلامی، جهت گیری اصلی انقلاب اسلامی ایران بوده و در حال حاضر و با وجود گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی هنوز جهت گیری اصلی انقلاب که معنوی و فرهنگی می باشد، هیچگونه انحراف و دوری از آن جهت گیری اصلی نبوده و ولایت مطلقه فقیه بر این جهت گیری اسلامی نظارت ویژه دارد.

استاندار کرمان در ادامه ضمن مقایسه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی با قبل از انقلاب را بسیار چشمگیر دانست و به بیان بعضی از این دستاوردها در حوزه های مختلف از جمله، کاهش بی نظیر میزان اتکاء دولت و نظام به صادرات نفتی و مالیات، پیشرفت های بسیار چشمگیر در حوزه بهداشت و درمان و… پرداخت و آنها را همه و همه حاصل وحدت، همدلی و همکاری مردم با مسئولین نظام دانست.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :