ما باید نهضت روشنگری حضرت زهرا (س) را ادامه دهیم

حجت الاسلام دکتر عربپور نماینده ولی فقیه در سپاه ثارلله استان کرمان ضمن ابراز تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب و پاسداشت همه شهدای گرانقدر در یادواره شهدای روستای بابهویز شهرستان زرند پیرامون درس هایی که حضرت زهرا به امت اسلامی داده اند پرداخت و گفت: همه ی زندگی امروز ما به برکت خون شهداست، این انقلاب با تاسی از حضرت زهرا (س) بنا شده است وصیت و کارنامه حضرت زهرا بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) یکی از بزرگترین و مهم ترین نقشه راه هایی است که ما میتوانیم بر اساس آن به نقش خود در این انقلاب پی ببریم.

وی خاطر نشان کرد: اولین پرچمی که حضرت زهرا بر دوش گرفتند دفاع از امیرالمومنین (ع) به عنوان محور توحید بود. خداشناسی رمز عبودیت و رمز بین بنده و خداست و به طور کلی بندگی صادقانه خداوند است که شهدا نمونه بارز آن هستند.

حجت الاسلام عربپور تصریح کرد: دومین اقدام حضرت زهرا دفاع از حکومت و نظام ولایی بود. همه مرم ولایی هستند اما درجات آن متفاوت است. رهبری اگر جنبه معنوی و الهی نداشته باشد آن حکومت پایدار نیست و از هم می پاشد، رهبر انقلاب اسلامی، الهی بوده زیرا این انقلاب مرزها را درنوردیده و همچنان به پیش می رود، اقدام بعدی حضرت زهرا دفاع از فدک با بیان خطبه و محاکمه خلیفه برای مبارزه با ظلم و بی عدالتی شکل گرفت درنتیجه مسئولین انقلاب اسلامی با پیروی از حضرت زهرا (س) باید با بی عدالتی ها و رانت خواری ها مبارزه کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید بر اینکه پشتیبان ولایت فقیه باشید و ایشان را تنها نگذارید ادامه داد: دعوت و حرکت های شبانه حضرت زهرا برای حمایت از ولایت بود. در حال حاضر امام خامنه ای به عنوان رهبر و حاکم دینی به میدان آمده است و ما به عنوان سربازان این انقلاب نباید ایشان را تنها گذاریم.حضرت زهرا یک نهضت روشنگری برپا کردند و ما باید این راه را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه ما باید با انتخاب انسانهای ولایی، جهادی و انقلابی به پیشبرد سریعتر انقلاب کمک کنیم اظهار داشت: هرجا که لازم باشد انسان باید حرکتی نشان دهد و اقدام کند اقامت حضرت زهرا در بیت الاحزان و گریه در ملاعام چراغ راه همه ی ماست، پس در انتخاب افراد شایسته دقت کنید تا سریعتر به اهداف و چشم اندازهای انقلاب اسلامی دست یابیم.

حجت الاسلام عربپور بیان کرد: سکوت و اعتصاب بی بی دو عالم نشانگر قطع امید از بیگانه است و امروزه ما نیز باید نگاه به بیرون را حذف کنیم و به نیروها و توانمندی های داخلی توجه کنیم.

وی در پایان به وصیت نامه حضرت زهرا اشاره کرد و گفت: کسانی که دل در گرو انقلاب و ولایت داند باید به سخنان اهل بیت توجه کنند و هر کس دلش مملو از نور انقلاب است در جایگاه حمایت از ولایت قرار دارد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :