حجت اسلام ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ با تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به ادامه ی نامه ی امام علی (ع )به حارث همدانی در مورد صفات شیعه اظهار داشت: ای حارث از مکانهای که آدمهای بیکار در بازار جمع شده وگده می گیرند پرهیز کن که جای شیطان است.


وی با اشاره به طریقه اداره بازار توسط رسول خدا و امام علی (ع) ادامه داد: رسول خدا بر بازار مسلمانان خیلی نظارت می کرد تا حدی که می فرمود :کسی حق ندارد از بازار اجاره بگیرد و حضرت بر تمام قیمت ها و خرید و فروش ها نظارت داشتند.
حجت اسلام ابراهیمی بیان داشت: در وضعیت کنونی کشور که عده ی می خواهند با فشار برمعیشت، مردم را نسبت به نظام و انقلاب بدبین کنند، مسئولان نظارتی نباید بگذارند سلطه ی اقتصادی دست بیگانگان و منافقان داخلی بیفتد بلکه با تمام توان با نظارت بر قیمتها و اجناس نگذارند عده ی سودجو مردم را به نظام مقدس انقلاب اسلامی بدبین کنند.
خطیب جمعه زرند با اشاره به احکام خرید و فروش شرایط بازار اسلامی عرضه داشت : باید اجناس و لوازم مورد نیاز مردم با قیمت عادلانه توزیع شود و به فرمایش روایت اهلبیت کاسبی حبیب خدا است، که فقه خرید و فروش را یاد بگیرد و بخاطر سود بیشتر احتکار ، گرانفروشی، کم فروشی و معامله ربوی نکند و انصاف درحق مشتری رعایت کند تا خداوند برکت را در کسب کارش قرار دهد.
ابراهیمی در حمایت از کالایی داخلی تایید کرد: برای حمایت از کالای داخلی نباید معاملات انحصاری تحت کنترل یک شخص، باند یا گروه خاصی باشد تا مثل سلطان سکه، یا سلطان پوشاک و … برای بهم ریختن بازار وجود داشته باشد این گرانی هایی که بر زندگی مردم فشار آورده بعضا حاصل انحصاری کردن و باند بازی عده ی سود جو و منافق داخلی است.
وی ادامه داد: تا زمانی که کشور از اجناس و پوشاک و غذا بیگانه استفاده نکند عزیز سر بلند است، ولی اگر کشور را وابسته به بیگانه شود و از کالای داخلی حمایت نشود کشور و جامعه شیعه ذلیل و خوار می شود و این وابستگی خود اهرم فشار بر مردم و اقتصاد کشور می شود و تنها راه پیشرفت کشور تکیه بر قدرت داخلی و بها دادن به نسل جوان است.
رئیس شورا فرهنگ عمومی در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی بیان داشت : بعد از زمان رسول خدا (س) و اهلبیت تنها مردم ایران شایستگی برپایی نظام اسلامی را دارا شدند. پیامبر اسلام در مورد مردم ایران فرمود: اشتیاق دارم برادرانم را ببینند اصحاب سوال کردند یا رسول الله ما برادارنت مگه نیستیم ؟پیامبر خدا فرمود :شما اصحاب من هستید ولی برادارن کسانی هستند که با وجودی که من را درک نکردند به من ایمان دارند. تمام عزت را خداوند به واسطه امام (ره)و شهدا به انقلاب اسلامی و مردم وفادار ایران عنایت کرد.
وی گفت: بیشترین حقارت و وابستگی در زمان طاغوت، شاه ملعون داشت تا حدی که برای منافع آمریکا بیشتر از ایران کار می کرد و با تمام وجود وابسته به غرب بود.
وی ادامه داد: تعطیلی دولت آمریکا تا چند هفته سابقه نداشته و وجود زندان های مخفی ،کشتن سیاه پوستان و کشتن سالیان چهل پنجاه هزار نفر گوشه ای از جنایات دولتمردان امریکا است و این حادثه ها بیانگر نابودی رو به افول بودن نظام سرمایه دار آمریکا است.

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :