پیگیری تمام مسئولین برای جذب نیروی متخصص بومی در مجموعه فولاد زرند

تأکید فرماندار زرند بر جذب نیروی متخصص بومی شهرستان در مجموعه فولاد

به گزارش زرندنیوز ، نشست بررسی وضعیت جذب نیروی شرکت فولاد زرند ایرانیان شامگاه یکشنبه ۲۳ دی ماه ۹۷با حضور دکتر فدایی استاندار، دکتر بصیری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس، وفایی مدیر کل سیاسی و انتخابات، حجت الاسلام محمود آبادی مدیر کل حوزه و مدیر کل روابط عمومی استانداری، پورمند  مدیر عامل شرکت میدکو، سهراب نژاد مدیر عامل فولاد زرند ایرانیان، حجت الاسلام ابرهیمی امام جمعه زرند، خنجری فرماندار و حجت الاسلام محمدی رئیس دادگستری زرند در سالن تشریفات فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد.

 درابتدای این نشست محمد جواد فدائی ضمن اشاره بر اهمیت و لزوم استفاده از نیروی بومی در سرمایه گذاری ها  گفت:  تطابق نداشتن سرمایه گذاری با تقاضای اشتغال متناسب و از طرف دیگر فقدان ارتباط تحصیلات نیروی کار با نیازهای سرمایه گذار از عمده ترین مشکلات اشتغال در استان کرمان است.

دکتر فدائی با اشاره به فعالیت های شرکت میدکو برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال در استان کرمان تصریح کرد: نیازهای شغلی مورد نیاز استان توسط سازمان فنی و حرفه ای احصا شده است و تلاش می کنیم بین وضعیت تخصص نیروی انسانی و نیازهای اشتغال تعادلی برقرار شود.

 در ادامه دکتر حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه میدکو با سرمایه گذاری های عظیم در صنعت، موجب تحول و توسعه استان شده است و با تکمیل زنجیره فولاد در شهرستان زرند گام های ارزشمندی در توسعه استان برداشته خواهد شد     دکترامیری با اشاره به وضعیت جذب نیرو برای شرکت فولاد زرند افزود: باتوجه به وضعیت مسائل اقتصادی کشور، توجه به  اشتغالزایی ضروری است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه با تکمیل زنجیره فولاد گام های مثبتی در اشتغال جوانان منطقه برداشته می شود.

خنجری فرماندار زرند نیز ضمن تأکید بر جذب نیروی متخصص بومی شهرستان در مجموعه فولاد از مدیران این مجموعه خواست تا با حساسیت بیشتر در جذب نیروی بومی اقدام نمایند.

وی از وجود نیروهای متخصص مورد نیاز فولاد در شهرستان زرند خبر داد و افزود: در سال های اخیر مکرراً به جوانان زرندی تأکید شد تا با تحصیل در رشته های مورد نیاز فولاد و همچنین کسب مهارت های لازم تا ضمن تضمین آینده شغلی خود، در توسعه صنعتی زرند سهیم باشند، هرچندبه طور صد در صد این امر محقق نشده اما امروز شهرستان توانایی تأمین نیروی مورد نیاز از بین رشته های مورد نیاز را دارد و برای جذب عادلانه نیروی مورد نیاز با مجموعه فولاد همکاری خواهد داشت.

 وی برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز و آموزش لازم نیروهای جذب شده با استفاده از توان دانشگاهی و مرکز فنی حرفه ای زرند اعلام آمادگی کرد.

فرماندار از مدیرعامل میدکو خواست تا در جذب نیروها به خانواده های ایثارگر که برای امنیت و آسایش مردم، از جان و مال خود گذشته اند عنایت بیشتری شود که مورد پذیرش مدیرعامل محترم میدکو قرار گرفت.

مدیر عامل میدکو نیز در این نشست گفت: تمامی سرمایه گذاران در دنیا بیش از هر چیزی به نتیجه سرمایه گذاری خود می اندیشند و بحث نیروی انسانی متخصص بخشی از لازمه موفقیت در این امر است.

علی اصغر پورمند افزود: سیاست مجموعه میدکو در جذب نیروی انسانی اولویت قائل شدن به نیروهای بومی است.

 وی با اشاره به کمبود نیروی متخصص مورد نیاز شرکت فولاد در شهرستان زرند تصریح کرد: همچنان به وعده خود برای جذب نیروهای مورد نیاز دیپلم و فوق دیپلم شرکت فولاد از شهرستان پایبند هستیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :