تعامل و همکاری دو واحد آموزشی به منظور ایجاد زمینه اشتغال جوانان زرند

دانشگاه علمی کاربردی زرند و مرکز آموزش فنی و حرفه ای زرند به منظور رفع نیاز بازار کار به نیروی متخصص و ماهر و زمینه سازی ایجاد فرصتهای شغلی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی، تعامل و همکاری بیشتری خواهند داشت.

دکتر مهنام رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرستان زرند در بازدید از کارگاه های آموزشی مرکز فنی و حرفه ای ضمن تقدیر از خدمات رایگان این مرکز در جهت توانمندسازی نیروی انسانی ماهر، اظهار داشت یکی از اهداف مشترک دو مجموعه آموزشی در مقطع متوسطه و عالی،  فراهم نمودن مسیر اشتغال پایدار برای جوانان در رسته های فنی و مهارتی می باشد. وی ضمن تشریح رسالت فعالیت دانشگاههای علمی کاربردی در سطح کشور بیان نمود مدارک این دانشگاه ها مورد تائید وزارت علوم بوده و ماهیت آنها کارآفرینی و نگاه مثبت به ارتقاء تحصیلات و اشتغال در رشته های فنی می باشد.
در همین راستا از دو سال قبل با انجام نیازسنجی و همکاری اساتید صاحب نظر و ارتباط تنگاتنگ با دستگاه های متولی اشتغال (اداره صنعت و معدن – مرکز فنی و حرفه ای –مدیران ارشد صنایع) به سمت ایجاد رشته های جدید متناسب با نیاز بازار کار و صنایع رفته و خوشبختانه مجوز ۴ رشته متالوژی نورد فولاد- برق صنعتی – مکانیک تاسیسات صنعتی و HSE به دانشگاه علمی کاربردی زرند داده شده و از بهمن ماه سال جاری ، پذیرش دانشجوی جدید در این ۴ رشته را خواهیم داشت.

 

رئیس دانشگاه علمی کاربردی زرند با اشاره به وضعیت اشتغال در جامعه، حمایت از کارگاه های کوچک و تغییرپذیری رشته های دانشگاهی و تعامل واحدهای دانشگاهی با مرکز فنی و حرفه ای متولی آموزش های غیر رسمی و رشته های فنی را از عوامل مهم موفقیت در ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری عنوان نمود.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ایجاد و راه اندازی چهار رشته فنی جدید مورد نیاز بازار کار شهرستان را از اقدامات موثر دکتر مهنام و مجموعه دانشگاهی علمی کاربردی در سال جاری برشمرد که متاسفانه با شرایط صنعتی شدن شهر زرند این روند بسیار با تاخیر انجام گرفت و لطمه آن را در بیکاری تحصیل کرده های بومی زرند قابل مشاهده است.

مداحی نژاد با اشاره به اسناد بالادستی و پیش بینی نیاز صنعت فولاد به مشاغل جانبی و زیردستی ، بیان نمودند که بدون شک بازار کار آینده نیاز فراوانی به نیروهای ماهر ، متخصص و تکنیسین خواهد داشت و با تعامل دو واحد آموزشی علمی کاربردی  و فنی و حرفه ای که هدف اصلی شان ایجاد اشتغال بوده، شاهد دگرگونی در فرهنگ کار و کارآفرینی در سطح شهرستان خواهیم بود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :