دست پر شهرداری زرند در چهلمین فجر انقلاب اسلامی

بازدید میدانی شهردار زرند و برخی از اعضای شورای شهر زرند به همراه اصحاب رسانه از طرح ها و اقدامات در حال انجام شهرداری زرند صورت گرفت .

در این تور خبری از پروژه های زیادی از جمله : پارک مسافر ۲ (جاده زرند – کوهبنان) ،محل دفن زباله های شهری، کمپ نگهداری سگهای زنده، بوستان فرهنگیان، خیابان های تازه آسفالت شده، بلوار جنت، پارک کهن ، پارک مسافر ۱ ( شهرک امام علی ع) جاده اکبرآباد، احداث بلوار ورودی شهر زرند از طرف رفسنجان، لایه روبی جوی های شهرداری و پارک بانوان بازدید به عمل آمد.

مهندس مهدلو شهردار زرند از افتتاح ۱۲ طرح به ارزش ۱۴ میلیارد و ۳۳۰میلیون تومان در دهه ی فجر خبر داد.

یکی از مشکلات شهر زرند که هم زیبایی و هم امنیت شهر را تحت شعاع قرار داده است وجود تعداد زیاد سگ های ولگرد می باشد. شهرداری با همکاری چند اداره از جمله جهاد کشاورزی ، مرکز بهداشت و بخش خصوصی کارخانه فولاد ایرانیان اقدام به احداث کمپ برای نگهداری سگ ها به صورت زنده کرده است . زیرا کشتار سگ ها پیگرد قانونی دارد.

شهردار زرند در گفت و گو با اصحاب رسانه در خصوص این کمپ گفت: سگ های سطح شهر به این مکان منتقل می شوند و طرح عقیم سازی آنها صورت می گیرد.

مقصد بعدی این بازدید محل دفن زباله های شهری بود.

یزدانپناه معاونت خدمات شهری شهرداری به خبرنگاران گفت : روزانه ۳۰ تا۴۰ تن زباله به این مکان منتقل و زباله ها به صورت مستمر و مداوم دفن می شوند. سایت دفن زباله زرند به گفته مسئولین در بازدید از آن بهترین سایت دفن زباله در سطح استان کرمان می باشد.

وی افزود: تنها مشکل این مکان نزدیکی به شهر است که به همین منظور مکان جدیدی در شمال شرقی زرند در نظر گرفته شده  است، آن محل هم از نظر نوع خاک دارای مشکلاتی هست اما از شهر دور است و مشکلات این محل را ندارد، اقدامات لازم جهت احداث آن در حال انجام است.

مسیر بعدی پروژه ی بلوار ۳۶ متری شهرک شهید باهنر بود که برای کاهش تصادفات در نظر گرفته شده است و به گفته شهردار تکمیل آن بستگی به اعتبارات شهرداری دارد.

به گفته شهردار زرند پارک مسافر ۲ با مساحت ۲۵ هزار متر مربع واقع در ابتدای جاده زرند – کوهبنان با بهره گیری از جاذبه های موجود همان مکان و با اعتباری که از سوی اصناف جذب شده است در حال احداث می باشد تا مکانی برای استراحت مسافرین و همچنین ساکنین شهرک های اطراف باشد.

بوستان فرهنگیان، تنها پارک شهرک فرهنگیان یکی از پروژه های آماده افتتاح در دهه ی فجر می باشد.

در ادامه این بازید خبری به بلوار و پل پارسیان سری زدیم که شهرداری قول تکمبل آن را تا عید نوروز امسال به خبرنگاران و شهروندان زرندی داد.

تبلور قدمت و تاریخ زرند

عبدالله زاده، مسئول سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری از اجرای پروژه ی نو و ابتکاری در زرند خبر داد و گفت: پارک کهن با هدف نشان دادن قدمت و تاریخ زرند در حال احداث است. در این پروژه از نماد های دایناسور برای به نمایش گذاشتن قدمت زرند استفاده خواهد شد.

وی افزود : شهر زرند در زمان های گذشته دارای میراث فرهنگی بوده است که به مرور زمان تخریب شده است به همین منظور ساختمان میراث فرهنگی به صورت مینیاتوری در این مکان در نظر گرفته شده است .

شهردار از افتتاح این پارک در دهه ی فجر خبر داد.

مهندس مهدلو در بازدید از از بلوار جنت خاطر نشان کرد: فضای بین این بلوار به دوچرخه سواری و وسایل ورزشی اختصاص داده شده است و پیاده رو های این بلوار نیز سرو سامان خواهد گرفت.

قول مساعدی که مهدلو، در خصوص  تکمیل پروژه جاده زرند – رفسنجان تا یک ماه آینده به خبرنگاران داد گوشه ای ازاین بازیدخبری بود.

اولین پارک بانوان در زرند

اولین پارک بانوان زرند نیز همزمان با دهه ی فجر تکمیل و افتتاح خواهد شد.

عبدالله زاده گفت : پارک بانوان زرند یکی از بزرگترین پارک بانوان استان است که شامل پارک جنگلی، کافی شاپ،زمین بسکتبال و والیبال، تنیس خاکی، سنمای رو باز برای برگزاری جشن های بانوان ،وسایل تندرستی و پیست دوچرخه سواری می باشد.

شهردار زرند در پایان گفت: سامانه ۱۳۷ شهرداری زرند در حال حاضر راه اندازی شده است که این سامانه یکی از مهم ترین ظرفیت های شهرداری است که از طریق آن شهروندان می توانند صدای خود را به گوش مدیران شهری و اعضای شورای شهر برسانند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :