دهمین جلسه شورای اداری شهرستان زرند برگزار شد.

دهمین جلسه شورای اداری شهرستان زرند که با برپایی نماز وحدت همراه بود به ریاست حبیب ا… خنجری فرماندار و با حضور  ائمه جمعه، مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان، اعضاء شورای تأمین، مسئولین ادارات، نهادها و کارخانجات در محل سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی زرند برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز، حبیب ا… خنجری ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین، از خدمات شایسته و ارزنده دکتر الهی  رئیس جدید مجتمع آموزش عالی قدر دانی کرد  وشورای اداری را متفاوت از سایر جلسات خواند و گفت:  درآستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرارداریم باید سعی کنیم جشن انقلاب نیز متفاوت تر از سالهای قبل برگزار گردد.

 وی افزود: دشمنان سعی دارند مانع برگزاری جشن های چهل ساله انقلاب شوند، اما مسئولین تلاش نمایند این اجازه را به دشمنان ندهند و به رسالتی که بر عهده آنها قرار گرفته است جامه عمل بپوشانند و دستاوردهای انقلاب را بنحو شایسته به سمع ونظر مردم شریف برسانند .

فرماندار بیان داشت: مدیران به شیوه ای عمل کنند که مردم از نحوه خدمات آنها ناراضی نباشند.

وی همچنین در خصوص امنیت ادارات و حادثه های که در سالهای اخیر اتفاق افتاده است اشاره و گفت: مدیران موظفند در بحث پیشگیری از حوادثی که در رابطه با کار آنها می باشد جلوگیری نمایند و در غیر اینصورت عواقب آن با مدیر و مسئول آن اداره می باشد و اگر نیاز به برگزاری کلاس آموزشی در مجموعه تحت امر آنها می باشد، اقدام نمایند.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهر زرند با اشاره به روایات و احادیث گفت: به نقل از پیامبر گرامی اگر علم و دین در ثریا باشد عده ای از مردم فارس به آن علم و دین دست خواهند یافت و از این آیه پیامهای زیادی استنباط خواهدشد از جمله قومی خواهد آمد که هرکس بخواهد ترسی در آنها بوجود بیاورد خداوند آنها را می ترساند و در جای دیگر می فرمایند: در قیامت قومی بر منبرهای از نور و در لباس های از نور وجود دارند و اینان کسانی هستند که بدون هیچگونه نسبتی با روح الله او را دوست دارند و اینان شیعیان واقعی هستند.

حجت الاسلام ابراهیمی بیان داشت: به روایت تاریخ چنین شخصیتی که  اینگونه امام شیعیان  امیرالمومنین (ع) او را دوست داشته باشند وبه او عشق بورزد بغیر از حضرت امام روح الله موسوی خمینی (ره) کسی پا به عرصه گیتی نگذاشته است.

امام جمعه زرند گفت: امام مجدد اسلام و مجدد تشییع است و به گفته دانشمندان غربی این عصر را باید عصر امام خمینی (ره)  گذاشت چرا که  مسلمان مسلمان تر و مسیحی مسیحی تر شد و ازبرکت انقلاب اسلامی به دین وگرایش به توحید زنده شد.

حجت الاسلام ابراهیمی  همچنین با اشاره به این مطلب که ما هرچه داریم از برکت حضرت امام (ره) می باشد، گفت: حضرت امام جهان را به توحید دعوت نمود ، کاری جهانی کرد و او اسلام را زنده کرد.

وی همچنین یکی دیگر از برکات اسلام را رشد دانشگاهها و وجود دانشجویان در عرصه علم و دانش خواند و افزود: یکی از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای ظهور امام عصر(عج) می باشد واینکه ما در این موقعیت زمانی قرارداریم به شکرانه خداوند دشمنان قدرتشان رو به افول می باشد و ازطرفی زنده بودن اسلام  دلیل برپویایی انقلاب ماست و  روز به روز شاهد تناور شدن درخت اسلام هستیم، علیرغم این همه سختی و دشمنی و علیرغم هشت سال  جنگ تحمیلی اما در عین حال به برکت نطام جمهوری اسلامی پیشرفت های بزرگی در کشور مشاهده می کنیم و آنچه که بسیارمهم است همه باید بنحو احسن به وظایف خود عمل نماییم چرا که  انقلاب ما شکست نمی خورد و این انقلاب در انتظار فرج امام عصر(عج) می باشد .

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان سخنان خود گفت : ایجاد اشتغال بزرگترین خدمت است تا جوان ما بیکار نباشد و حال که شهرستان زرند پیشرفتهای خوبی در بحث صنعت داشته است و قطعاً با وجود مراکز صنعتی وچرخه کامل فولاد  آینده روشن تری و درخشان تری نیزخواهد داشت.

 وی توصیه ای به جامعه صنعت شهرستان نیز داشته و خواستند صنعت و علم  و دانشگاه دست در دست هم داشته تا موفق باشند، کمبودها و کاستی های یکدیگر را پوشش دهند که قطعا کارهای بزرگی اتفاق خواهد افتاد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان در این جلسه نیز ضمن ارائه گزارشی از شرح وظایف سازمان ثبت و اسناد گفت: یکی از وظایفی که برعهده  همه مسئولین و مدیران  نظام جمهوری اسلامی است تبیین دستاوردهای انقلاب می باشد و اینکه در آستانه چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب قرارداریم این امر باید تحقق یابد تا مردم به خدمات نظام واقف باشند.

 وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای اداری گفت: برگزاری چنین جلساتی موجب آشنایی مسئولین ادارات با نحوه خدمات دهی ادارات دیگر می شوند.

رضا طالبی زاده افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یک سازمان حاکمیتی و زیر مجموعه قوه قضاییه می باشد که در بخش های مختلف به مردم ارائه خدمات می نماید.

طالبی زاده گفت: همه مردم در طول زندگی خود  به خدمات این سازمان نیاز دارند و مهمترین خدمتی که این سازمان ارائه می دهد در بخش جانمایی و تثبیت مالکیت حقوق مالکانه مردم و دولت می باشد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان، ثبت شرکتهای تجاری و موسسات غیر تجاری را از دیگر وظایف این سازمان عنوان نمود و گفت: بیش از چهل هزار شرکت ثبت شده دولتی و غیر دولتی در این مجموعه وجود دارد.
وی همچنین عدم آشنایی مردم از قانون ثبت و اسناد را عامل افزایش پرونده های قضایی خواند و افزود: بعنوان مثال براساس قانون برنامه ششم توسعه، مطالبه مهریه بایستی ابتداء در ادارات ثبت وصول و ظرف مدت معین و چنانچه اموالی ازسوی بدهکارشناسایی نشد، گواهی صادر  و فرد از طریق دادگاهها در خواست مطالبه مهریه نمایند و این مورد جز مواردی می باشد که خیلی از مردم از آن اطلاع ندارند.

 انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :