انتقال ۸۰ نفر محکوم افغانی از زندان های کرمان به افغانستان

⬜رئیس کل دادگستری استان کرمان از انتقال ۸۰نفر از محکومین افغانی که در زندان های استان کرمان در حال تحمل حبس بودند به کشور افغانستان خبر داد.

یدالله موحد در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: حسب قرار داد انتقال محکومین افغانی به کشور متبوع منعقده بین وزارت دادگستری ایران و کنسولی افغانستان، تعداد ۸۰نفر از محکومین واجد شرایط که اغلب نیز دارای مجازات های حبس طولانی مدت در زندان های استان کرمان بودند با رضایت خودشان به کشور افغانستان جهت ادامه تحمل کیفر منتقل شدند.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان اعلام کرد: این انتقال از طریق مرزهای شرقی کشور انجام و بدین ترتیب ضمن فراهم شدن زمینه بازگشت این محکومین به وطن خود موجبات کاهش جمعیت کیفری زندانها و صرفه جویی در هزینه های بیت المال نیز فراهم شده است.

رئیس شورای قضائی استان کرمان افزود:امیدواریم در مراحل بعد نیز با ادامه روند انتقال محکومین به کشور افغانستان از این ظرفیت به بهترین نحو در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانها بهره گیری شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت قابل توجهی از زندانیان استان کرمان مربوط به جرائم مواد مخدر می باشند،گفت: مجازات بالغ بر ۹۰درصد محکومین افغانی که امروز به کشور افغانستان منتقل شدند نیز مربوط به مواد مخدر بوده است.

رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه تمامی زندانیان افغان شرایط انتقال به کشور متبوع خود را ندارند،گفت:تمامی این ۸۰ محکوم فاقد شاکی خصوصی بوده و کیفر آنها صرفا جنبه عمومی داشته است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :