قطع پای استکبار جهانی از منطقه به برکت رهنمودهای رهبری و ایستادگی کشورهای منطقه

خطبه های نماز جمعه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۷ :

امام جمعه زرند با اشاره به ادامه ی نامه ی امام علی (ع)به حارث همدانی در مورد صفات شیعه اظهار داشت:
حضرت فرمود ای حارث:محل سکونت و زندگی یکی از عوامل مؤثر و مهم در تربیت، کمال و پیشرفت انسان است لذا در محل سکونت خود جمعیت مسلمانان و زندگی کردن بین آنها را در نظر بگیر و از سکونت و زندگی در میان آدمهای بی عقل و غفلت زده که خدا و قیامت را فراموش کرده و زنانشان حجاب خود را نگه نمی دارند پرهیز کن تا همانند آنها دچار عذاب الهی و عاقبت به شر نشوی.
وی با اشاره به روایات دوری از اشرافی گری و اسراف ادامه داد: با توجه به دستورات اسلام همه مردم و مسئولین باید اشرافی گری و اسراف را کنار بگذارند و به اندازه ی نیاز مصرف کنند و اگر پول بیشتری دارند به نیازمندان ببخشند.
حجت اسلام ابراهیمی با نگاهی به قیام انقلابی مردم قم در ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ بیان داشت: حضور مردم ، طلاب و روحانیون بصیر در ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ سرآغاز انقلاب اسلامی بود .
وی گفت : حضور به موقع مردم و مقاومت آنها تا رسیدن به هدف، عامل اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی بود و تا زمانی که این نظام و انقلاب، مردمی بصیر و همیشه در صحنه دارد هیچ قدرتی نمی تواند فکر تجاوز به این مرز بوم را در خیال خود جاری کند.
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه نظام استکبار جهانی در حال افول و نابودی است عرضه داشت: از برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری ، مقاومت و ایستادگی کشورهای منطقه پای استکبار جهانی از منطقه خاورمیانه قطع شده است.
خطیب جمعه با اشاره به فرمایشات رهبری در مورد فلسطین اظهار کرد: بزودی با نابودی استکبار و صهیونیسم غاصب در تلاویو شاهد برپایی پایتخت کشور فلسطین اسلامی خواهیم بود و قدس باردیگر به دامن اسلام مسلمانان باز می گردد و پیروزی در پایان برای جبهه مقاومت و مردم مظلوم جهان است، این شجاعت، صلابت و اعتدال اسلام در جهان گسترش پیدا می کند و اسلام ناب محمدی از جمهوری اسلامی به دنیا صادر خواهد شد.
امام جمعه در پایان با تبریک روز جهاد کشاورزی به همه مهندسین کشاوزی و کارمندان جهاد از زحمات جهاد کشاورزی برای احیاء قنوات شهرستان و آبیاری قطره ای و زیر سطحی برای رونق کشاورزی و استفاده صحیح از آب و برداشت محصول با کیفیت تقدیر تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :