پیگیری جهادکشاورزی زرند برای امهال وام های کشاورزان

گفت و گوی اختصاصی خبرنگار زرند نیوز با مهندس علی زارعی، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زرند به مناسبت ۱۴ دی ماه روز جهاد کشاورزی، وی پیرامون امهال وام ها و تسهیلات کشاورزی به خبرنگار ما گفت : طبق مصوبه هیئت دولت و به طبع آن بانک مرکزی ، آن دسته از کشاورزانی که بازپرداخت وام و تسهیلات آنها از تاریخ ۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ تا ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ می باشد، باز پرداخت آنها به مدت سه سال تمدید و امهال می گردد.

علی زارعی پیرامون امهال وام ها و تسهیلات کشاورزی خاطر نشان کرد: این مصوبه از سوی بانک مرکزی به تمامی بانکها ابلاغ شده است که برخی بانکها از جمله بانک صادرات در دستور کار قرار داده اند و برخی از بانکها منتظر دستورالعمل سیستمی بانک مرکزی هستند، که با تلاش و پیگیری های جهاد کشاورزی و دیگر مسئولین بزودی این مشکل حل خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی زرند به اقدامات اداره جهادکشاورزی در این اوضاع بداقتصادی اشاره کرد و گفت: دو طرح وجود دارد، افرادی که برای اصلاح و احیای باغات خود نیاز به سرمایه در گردش داشته باشند به ازای هر هکتار هفت میلیون تسهیلات با بازپرداخت یک ساله تعلق می گیرد. طرح دیگر اینکه افرادی که برای تغییر رقم یعنی تغییر درخت پسته ی خود به پسته ی احمدآقایی و یا بادامی ، به ازای هر هکتار هفت میلیون تومان با بازپرداخت سه ساله در نظر گرفته شده است.

وی در پایان افزود : این تسهیلات با سود ۱۴ درصد می باشد.

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :