امهال وام‌های کشاورزان کرمانی هنوز در کش و قوس مصوبات
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: بزرگترین خسارت حوزه کشاورزی و تولید پسته را در استان کرمان داریم و امهال وام‌های کشاورزان هنوز در کش و قوس مصوبات و دستگاه‌ها است.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز شهباز حسن‌پور در نشست فعالان اقتصادی استان کرمان با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در محل اتاق بازرگانی کرمان اظهار داشت: شاهد کاستی‌هایی در خیلی از بخش‌ها هستیم، اما کسی پاسخگو نیست.

خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی به پسته کرمان

کاربخش رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق بازرگانی استان کرمان اظهار داشت: برآورد تولید ۱۵۰ هزار تن پسته در استان در سال جاری را داشتیم اما خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی به این حوزه وارد شد.

وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی از اواخر فروردین ماه مکاتبات را با دستگاه‌های مربوطه و نمایندگان به منظور پیگیری پرداخت غرامت به خسارت دیدگان را آغاز کرده اما اتفاق خاصی تاکنون نیفتاده است.

کاربخش عنوان کرد: یک سوم باغات پسته استان بیمه پایه کشاورزی را داشتند، توقع می‌رفت این بیمه ورود و خسارت ۶۶ هزار هکتار باغات خسارت دیده را کامل پرداخت کند که متاسفانه می‌خواهند فقط ۲۰۰ میلیارد تومان به ازای ۱۲ هزار میلیارد تومان بپردازد.

امهال وام‌های کشاورزان کرمانی هنوز در کش و قوس مصوبات

سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی کرمان اظهار داشت: به نظر می‌آید سربازان عرصه اقتصاد بدون پشتوانه هستند.

وی بیان داشت: بزرگترین خسارت حوزه کشاورزی و تولید پسته را در استان کرمان داریم و امسال هنوز هیچ‌گونه حمایت از تولیدکنندگان کشاورزی به نیامده است، امهال وام‌های کشاورزان هنوز در کش و قوس مصوبات و دستگاه‌ها است.

طبیب‌زاده افزود: با این شرایط کنونی اقتصاد، اگر فکر جدی نشود و متناسب با شرایط روز آرایش گرفته نشود، به مسائلی منجر می‌شود که هزینه زیادی برای کشور خواهد داشت.

وی به تعدیل نیروها در خودروسازی‌ کرمان اشاره داشت و گفت: هیچ راهی به غیر از تنظیم بازار آب نیست، اما آب همچنان درگیر قوانین بازدانده وزارت نیرو است، چاه‌های غیرمجاز باید ساماندهی شوند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :