نشست خبری ستاد برگزاری یادواره ۵۸۰شهید شهرستان زرند با اصحاب رسانه

رئیس و دبیر ستاد برگزاری یادواره ۵۸۰ شهید شهرستان زرند مهم ترین رسالت اصحاب رسانه را انتقال فرهنگ شهید و شهادت دانستند و از آنها خواستند تا با نوآوری و روش های جدید تبلیغات ،این فرهنگ را به نسل های چهارم و پنجم انقلاب اسلامی انتقال دهند.

نشست خبری مسئولین ستاد  برگزاری یادوراه ۵۸۰ شهید شهرستان زرند با اصحاب رسانه در فرمانداری برگزار گردید.

حبیب الله خنجری ضمن تشکر از حضور اهالی رسانه در این نشست در رابطه با برگزاری یادوراه ۵۸۰شهید شهرستان زرند خاطر نشان کرد : این یادواره قبل از کنگره۶۵۰۰ شهید اسفند ماه استان برگزار خواهد شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از سپاه پاسداران،  کلیه دستگاه ها و همه افرادی که برای هرچه بهتر برگزار شدن این یادواره تلاش کرده اند، گفت : ما همه این امنیت و آرامش را از وجود مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و به برکت خون شهدا داریم و مدیون خون شهدا و خانواده ی آنها هستیم ، و همه ی تلاش خود را برای هرچه با شکوه تر برگزار شدن ، این یادوراه به کار خواهیم گرفت.

رئیس ستاد برگزاری یادوراه ۵۸۰ شهید شهرستان زرند بیان کرد: هر خانواده ی زرندی یا عضو خانواده شهدا یا وابسته به خانواده شهدا و ایثارگران هست ، زرند دارای ۵۸۰ شهید ، ۱۸۰۰ جانباز ،۱۰ شهید معلم ، ۱۴۵ شهید دانش آموز، ۳۳ تن شهدای زرند جزو شهدای شاخص، ۱۱۰ شهید پاسدار و ۲۵ شهید روحانی است.

خنجری ضمن تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری یادواره شهدای شهرستان از اهالی رسانه خواست  :برای هرچه با شکوه تر برگزار شدن این یادوراه حضور مردم نقش اول را دارد. بنابراین فارغ از گرایش های سیاسی نسبت به اطلاع رسانی هر چه بیشتر مراسم تلاش کنید.

فرماندار در پایان سخنانش در مورد مراسم گرامیداشت چهل سالگی انقلاب تصریح کرد: که دشمن تمام تلاش خود را جهت کم رنگ کردن مراسم ۲۲ بهمن به کار گرفته است لذا تاکید ما بر این است که دستاورد های انقلاب را متفاوت از سالهای گذشته با همکاری اصحاب رسانه به تصویر بکشیم، و برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب همت کنیم.

در ادامه این نشست سرهنگ کردی ، دبیر ستاد برگزاری یادواره ۵۸۰شهید شهرستان زرند به اصحاب رسانه گفت: بر اساس سخن حضرت امام خمینی (ره) در جواب یکی از افراد که تقاضای دعای شهادت داشت، فرمودند: من دعا نمی کنم شهید شوید بلکه دعا میکنم اجر شهید راببرید . امروزه مهم ترین رسالت رسانه انتقال فرهنگ شهید و شهادت است، که اگر این قشر وظیفه خود را به درستی انجام دهند، پاداش شهدا را خواهند گرفت.

سرهنگ کردی در مورد یادواره ۵۸۰ شهید شهرستان زرند تصریح کرد: برای دومین بار کنگره ۶۵۰۰ شهید استان اسفند ماه در کرمان برگزار خواهد شد،شهرستان زرند نیز در همین راستا برای دوازدهمین بار یادواره ۵۸۰ شهید شهرستان را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: برای برنامه ریزی و تقسیم کار این یادواره تا کنون شش جلسه در فرمانداری برگزار شده است،از جمله کمیته های تشکیل شده می توان به چند مورد اشاره کرد: کمیته جمع آوری اطلاعات خانواده شهدا ( که کار خود را از یک ماه قبل آغاز کرده است)، کمیته تبلیغات در سطح شهر، ورزش و جوانان، کمیته پشتیبانی و … که امیدواریم با حضور همه دستگاهها و دست اندر کاران شاهد باشکوهترین یادواره شهدا در شهرستان باشیم.

دبیر اجرایی ستاد برگزاری یادواره ۵۸۰ شهید شهرستان زرند ضمن قدردانی از زحمات فرماندار شهرستان زرند در مورد اقدامات انجام شده در بحث یادواره خاطر نشان کرد: از جمله نوآوری های برگزاری این مراسم بهره گرفتن از خانواده های شهدا و ایثارگران دفاع مقدس در بطن برنامه است(مجری،مداح،دکلمه خوان و…) .

سرهنگ پاسدار اکبر کردی افزود: در حاشیه برگزاری مراسم نمایشگاهی متشکل از غرفه هایی با موضوعات مهدویت ، اقتصاد مقاومتی، آثار به جامانده از شهدا و در پایان فراهم سازی ماکت یکی از صحنه های دفاع مقدس است، که در همین جا از زحمات بسیجیان عزیزی که در این هوای سرد تا دیر وقت و خستگی ناپذیر برای شهدا خدمت می کنند به طور خاص گروه معراج الشهدا تشکر و قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: در این جنگ نرم وظیفه و رسالت اصلی بر دوش اصحاب رسانه است تا بحث اطلاع رسانی و پوشش مراسم را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

در پایان این نشست فرماندار و فرمانده سپاه به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

انتهای پیام/

عکس: مهدی کارگر

این خبر را به اشتراک بگذارید :