حجت اسلام ابراهیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه ۲۳ آذر ماه زرند بیان کرد :

➖ وحدت حوزه و دانشگاه  دوبال برای پیشرفت تمدن اسلامی است.

➖ پیروزی انقلاب از وحدت حوزه دانشگاه بود.

➖شورش در فرانسه یعنی تفکر لیبرالیسم شکست خورده است.

➖ نباید با غفلت میدان را برای دشمن آماده کنیم.

➖ حفظ ارزش پول کشور همان قدرت خرید مردم، باید حفظ و تقویت شود.

امام جمعه زرند با اشاره به ادامه ی نامه ی امام علی (ع)به حارث همدانی در مورد صفات شیعه اظهار داشت؛ حضرت فرمود: ای حارث اخلاق اجتماعی حکم می کند تا نسبت به حرفها و کلام مردم بی تفاوت نباشی و مشکلات اجتماعی که مردم برای تو خبر می آورند رد نکنی و نسبت دروغ به مردم ندهی اگر بر همه ی خبرهای مردم که از درون جامعه برای تو می آورند چشمت را ببندی تو از جاهلان هستی.

وی افزود : مدیران و مسئولان باید روند مسائل اجتماعی داخل جامعه را رصد کنند و نسبت به مشکلات مثل گرانی ، بیکاری و…بی تفاوت نباشند و چاره اندیشی کرده و اجازه ندهند دشمنان از نقاط ضعف سوء استفاده کنند بلکه مسئولان باید خود را خادم و نوکر مردم و نظام بدانند و برای رفع مشکلات کشور تمام تلاش خود را به کار گیرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی زرند با تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) و وفات حضرت معصومه(س) در مورد شفاعت کریمه اهلبیت عرضه داشت: مقام این بانو خیلی بالاست و در عظمت حضرت همین بس که با شفاعتش تمام شعیان وارد بهشت می شوند.

خطیب جمعه با گرامی داشتن شهادت آیت الله دکتر مفتح تصریح کرد: آیت الله مفتح یک عالم ، مجاهد به تمام معنا و شخصیتی تاثیر گذار در حوزه علمیه و دانشگاه بود.

وی افزود: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی دوبال برای پیشرفت تمدن اسلامی است و این وحدت دو قشر، تأثیر گذار و هماهنگی علم و دین باعث پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شد. علم بدون دین باعث ضرر زدن به جامعه انسانی مثل ساختن بمب اتم می شود و دین منهای علم  جامعه را به قهقراء و عقب گرد می برد.

نماینده ولی فقیه با توجه به شورش مردم در کشور فرانسه تصریح کرد: این شورش ها نشان می دهد نظام لیبرالیسم در دنیا شکست خورده است. مردم دنیا از این تفکر طبقاتی ۲۰ درصد در رفاه کامل و ۸۰ درصد در سختی و کارتون خواب خسته شدند، تنها راه نجات مردم دنیا از چنگال ظلم و بی عدالت اسلام ناب محمدی است.

وی افزود :کسانی که می خواهند انقلاب اسلامی و علوی جمهوری اسلامی را به غرب گره بزنند و چشم به دنیای غرب بسته اند از حوادث دنیا عبرت بگیرند که مردمش از بی عدالتی  حکامشان به تنگ آمده اند تنها را نجات دنیا، انقلابی اسلامی است.

حجت اسلام ابراهیمی با اشاره به توطئه های دشمنان جمهوری اسلامی علیه این کشور تاکید کرد: نباید با غفلت میدان را برای دشمنان آماده کنیم مقام معظم رهبری (دام ظله ) فرمودند : « نقشه ها و برنامه ریزی دشمنان در سال ۹۷ بهم خورده  ولی باید مراقب باشیم تا در سال ۹۸ با غفلت میدان را برای دشمن آماده نکنیم و نقاط ضعف را تقویت کنیم.»

وی افزود : پیشرفت هسته ای ، تقویت اقتصاد کشور و نفوذ منطقه ای باید تقویت شود و فریب ظاهر دشمنان را نخورید و با تمام توان در مقابل با استکبار جهانی ایستادگی کنیم.

ابراهیمی در پایان خطبه ها بیان کرد: مسئولان باید در حفظ ارزش پول ملی که همان قدرت خرید مردم است تلاش مضاعف کنند، در حال حاضر ارزش پول کشور ما از کشورهای اطراف و منطقه پایین تر آمده، باید هرچه سریع تر برای بالا بردن ارزش پول کشور فکر اساسی و کار گشا صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :