کمک هزینه ی معیشتی کمیته امداد امام خمینی (ره) به اقشار دارای فقر مطلق

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت و گو با خبرنگار زرند نیوز گفت :

با توجه به مشکلات معیشتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، کمیته امداد امام خمینی (ره) از محل تبصره ۱۴ دولت برای افراد دارای فقر مطلق و کودکان دچار سوء تغذیه کمک هزینه معیشتی در نظر گرفته است.

وی افزود: همکاران ما برای بهرمندی افراد واجد شرایط از این طرح از تاریخ ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷ تاکنون همه روزه و تمام وقت اقدام به نام نویسی افراد میکند ، که با استقبال مردم مواجه شده است.

موسوی فر گفت : ورود و جذب افراد جدید  از محل تبصره ۱۴ دولت، که یک قسمت آن مربوط به رفع فقر مطلق هست، صورت می گیرد .

ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان زرند گفت : در این طرح کودکان زیر ۶ سال دچار سوء تغذیه که از طریق مراکز بهداشت تشخیص و توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) تایید شده اند مورد حمایت قرار می گیرند.

وی با اعلام اینکه ۴۵۰ سهم از سهمیه موجود به این کودکان اختصاص داده شده است افزود: این افراد قبلا دارای بن خرید کالا بوده اند که از این به بعد بن خرید به صورت نقد به حساب آنها واریز می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: تعداد سهمیه شهرستان زرند ۷۵۰ خانوار است که از این بین ۴۵۰ نفر کودکان دچار سوء تغذیه و باقی مانده آن براساس اولویت بندی به زنان سرپرست خانواده ، زنان مطلقه بالای دو نفر و افراد بالای ۵۵ سال که حقوق بگیر نیستند، تعلق می گیرد.

وی یادآور شد : مدت زمان حمایت در این طرح موقتی بوده و با بهبود وضعیت معیشت مردم متوقف می شود.

موسوی فر تصریح کرد: شناسایی این افراد در شش ماه اخیر توسط مراکز بهداشت انجام شده است. اخیرا به دلیل جذب سهمیه بیشتر برای شهرستان زرند افراد جدیدی اقدام به ثبت نام کرده اند، که این افراد مورد تحقیق و غربال گری قرار می گیرند و در نهایت به افرادی که شرایط لازم را داشته باشند ، کمک هزینه تعلق می گیرد. 

وی گفت : از سری فعالیت های دیگری که از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای افراد تحت پوشش صورت می گیرد؛ ارائه تسهیلات به منظور اشتغال زایی بنابر شرایطی از جمله متقاضی دارای جواز کسب و مهارت کافی و … می باشد . میزان این وام ۱۵ میلیون تومان، با کارمزد ۳ درصد و بازپرداخت ۳ ساله از صندوق ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره)در نظر گرفته شده است. در صورت کافی نبودن این مبلغ متقاضیان با دریافت نامه از کمیته امداد خمینی (ره) می توانند از بانک های طرف قرارداد از جمله بانکهای ملت ، رسالت و … تسهیلاتی به مبلغ ۲۰ میلیون تومان دریافت کنند.

موسوی فر بیان کرد: برای افراد غیر پوشش کمیته امداد نیز تسهیلاتی  به ارزش ۲ میلیارد و ۱۴۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که بین ۱۸۹ نفر تقسیم می گردد، که این سهمیه نیز رو به اتمام است.

وی در قسمتی دیگر افزود : کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توانمند سازی مددجویان کارهای فرهنگی زیادی از جمله برگزاری کلاس های مهارت آموزی رایگان برای افراد تحت پوشش خود برگزار کرده است.

موسوی در پایان از همه ی مردم عزیز و شریف شهرستان زرند خواست با توجه به نزدیکی شب یلدا و بهرمندی همه ی افراد از این شب ، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به کمیته امداد امام خمینی (ره) واقع در بلوار جمهوری اسلامی تحویل دهند.

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :