عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد زرند گفت: پژوهش‌های اجتماعی، موتورهای شتاب‌دهنده به حوزه‌های مختلف اجتماعی برای شناسایی فرصت‌های پیش‌ روی جوامع مختلف انسانی است.

فاطمه سلطانپور اظهار کرد: علوم اجتماعی بدون مردم‌شناسی یا انسان‌شناسی فرهنگی با مشکلات بسیاری روبه‌رو خواهد شد.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی زرند افزود: فرهنگ در ساختارهای اجتماعی نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای دارد یعنی لازمه اصلی مطالعات اجتماعی، مطالعه فرهنگی است و در حوزه مطالعات فرهنگی نیز مردم‌شناسان نقش بسیار مهمی دارند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی زرند با سابقه خوبی که در این حوزه داراست توانسته، نقشی تعیین‌کننده در تربیت نیروی انسانی متخصص کشور و به‌خصوص استان کرمان داشته باشد. واحد زرند یکی از واحدهای دانشگاهی پیشرو در رشته تحصیلی مردم‌شناسی در استان کرمان بوده و با توجه به زیرساخت‌های ایجادشده و امکانات متعدد، می‌تواند برای هر علاقه‌مند ادامه تحصیل در این رشته جذاب باشد.

سلطانپور عنوان‌کرد: کسانی که بخواهند در رشته تحصیلی مردم‌شناسی ادامه تحصیل دهند، باید با گروه‌های مختلف جامعه ارتباط نزدیکی برقرار کرده و از فرهنگ و هنجارهای آنها مطلع باشند.

مدیرگروه علوم انسانی واحد زرند اظهار کرد: علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در مقطع ارشد این رشته در دانشگاه آزاد اسلامی زرند از اکنون باید برای ثبت نام آزمون از ۱۶ تا ۲۵ آذر  به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و خود را برای یک رقابت علمی در اردیبهشت ماه سال ۹۸ آماده کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :