افتتاح نخستین مرکز ازدواج و مشاوره در زرند

با مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان زرند

آئین افتتاحیه مرکز ازدواج و مشاوره  ماه عسل در زرند با حضور حجت الاسلام سلطانی امام جمعه موقت زرند و اعضا شورای تامین و جمعی از مسئولین فرهنگی در شهرک ولایت (جنب سینما آزادی) برگزار شد.

حجت الاسلام محمود محمدی رئیس دادگستری زرند، با قدردانی از دست اندرکاران راه اندازی این مرکز ، و ابراز خرسندی مبنی بر اینکه شاهد اتفاق بسیار خوبی در این شهرستان هستیم ،اظهار امیدواری کرد که این مرکز بتواند مانع بسیاری از آسیب ها باشد و در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی بخصوص طلاق و تحکیم بیشتر نظام خانواده تلاش کند و با فعالیت موثر شاهد کاهش آمار طلاق در این شهرستان باشیم.

سید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند اظهار داشت؛ با توجه به وجود آسیبهای اجتماعی و اختلافات فی مابین برخی زوجین که منجر به مراجعه به مراجع قضایی می گردد، با مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان زرند، این مرکز ازدواج و مشاوره  افتتاح شد.

این مقام قضایی با تاکید بر مشاوره قبل از ازدواج زوجین افزود برگزاری مشاوره های قبل از ازدواج به نفع ، زوجین و جامعه است و در دراز مدت نتیجه آن بخوبی آشکار می شود.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند هم با اشاره به اهمیت مشاوره در اینگونه  مراکز ، بویژه در زمینه ازدواج و مهارت های زندگی، خواستار همکاری مسئولان و اطلاع رسانی برای بهرمندی آحاد مختلف  مردم از این مرکز مشاوره شد.

وی اظهار امیدواری کرد فعالیت این مرکز می تواند از بسیاری از اختلافات و معضلات جامعه جلوگیری کند.

اسماعیل قلیزاده،مدیر مرکز ماه عسل هم ،کاهش آسیبهای اجتماعی از جمله طلاق را از مهمترین هدف راه اندازی این مرکز عنوان کرد و افزود این مرکز با رویکرد ارائه مشاوره با هدف تحکیم پایه‌های خانواده زوجین جوان با توجه به آمار نگران‌کننده طلاق، اقدام به بهره‌گیری از اساتید مجرب حوزوی و دانشگاهی در حوزه خانواده و ارتباط دوسویه با جوانان کرده است.

قلیزاده گفت: این مرکز درسه محور تشریفات ،اصناف و مشاوره با همکاری جمعی از کارشناسان، روانشناسان حوزه خانواده و قضات فعالیت خواهد کرد.

دبیر اجرای این مرکز ؛ ازدواج بهنگام ، پایدار و خاطره انگیز را از دیگر اهداف دانست و افزود: در بخش تشریفات و خدمات (تالار،آرایشگاه و…) سعی کرده ایم نهایت تخفیف را به زوجین برای عقد و عروسی بدهیم تا همه بتوانند از تشریفات و خدمات  ماه عسل استفاده کنند تا سهولت ازدواج رقم بخورد.

وی خاطرنشان کرد: برای دوام ازدواج ضروری است که زوجین انتخاب آگاهانه و اصولی داشته باشند که با مراجعه به واحد مشاوره  ماه عسل، مشاوره قبل ،حین و بعد ازدواج انشالله این اتفاق مبارک خواهد افتاد.

اقای قلیزاده گفت: تشریفات و خدمات ما در سه بخش تشریفات ،اصناف و مشاوره خواهد بود، اصناف شامل تمام آن چیزی که زوجین برای شروع زندگی مشترک نیاز دارند ازجمله جهیزیه، تالار، آرایشگاه و… ؛ واحد مشاوره هم شامل مشاوره قبل ازدواج به همراه تست هم خوانی زوجین و آموزش مهارتهای ارتباطی زوجین، مهارت ارتباط با خانواده همسر را ارائه می دهد، لذا زوجین با مراجعه به  ماه عسل و دریافت کارت عضویت میتوانند از کلیه خدمات بهرمند شوند.

قلیزاده ادامه داد: خدمات  ماه عسل مخصوص قشر خاصی نیست و زوجین با هر سطح درآمدی میتوانند از خدمات ما استفاده کنند لذا خدمات درقالب سه بسته ارائه می شود و زوجین حق انتخاب دارند.

وی در پایان گفت؛ مرکز درعین مستقل بودن به دلیل همخوانی با اهداف شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان با این واحد همکاری متقابل دارد و تحت نظارت این شورا می باشد.

این طرح از مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان است.

جا دارد همینجا از ریاست محترم دادگستری و دادستان ، فرماندار و شهردار محترم که مکان را در اختیار این مرکز گذاشته اند تقدیر و تشکر کنم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :