دادستان زرند خبر داد:

با کارناوال عروسی که اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آسایش جامعه می شوند برخورد جدی می شود

سید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند بر برخود جدی با کارناوال عروسی مخل نظم و امنیت در این شهرستان تاکید کرد و گفت: راهبندان کاروان های عروسی پدیده بسیار زشتی است که متاسفانه روز به روز در حال گسترش است و علاوه بر اینکه موجب اختلال در نظم و امنیت  می شود، مسائل اخلاقی و مذهبی را نیز جریحه دار می کند.

اقای قویدل ادامه داد: اینگونه کارناوال با مسدود کردن  معابر، ایجاد آلودگی صوتی، رفتارهای خلاف و منافی عفت عمومی ، باعث تضییع حقوق عامه مردم و موجب وقوع برخی سوانح از جمله حوادث رانندگی  و در برخی موارد درگیری ها و نزاع های دسته جمعی می شوند.

دادستان زرند امنیت و آرامش جامعه را حاصل نظم و انضباط و رعایت قوانین و مقررات دانست و افزود: برخی افراد سود جو و همراهان عروس و داماد و نیز اورکسترا، در کاروان عروس برای رسیدن به شادی های کاذب، زودگذر باعث آزار و اذیت دیگران و اخلال در نظم عمومی می شوند که این با حقوق شهروندی ، قانون و شرع مقدس اسلام منافات دارد.

 وی با توجه به درخواست های مکرر شهروندان  مبنی در برخورد با  کارناوال عروسی که اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آسایش جامعه  می شوند ،  به  کارناوال های عروسی هشدار داد: دستگاه قضایی  با برگزاری هر گونه مراسم عروسی و به راه انداختن کارناوال عروسی که منجربه ایجاد اخلال و ناامنی شود برخورد جدی و قانونی می کند.

آقای قویدل با بیان اینکه هیچکس با شادی و عروسی مردم مخالف نیست و از طرفی  ناهنجاری و ایجاد مزاحمت هم در شأن شهر ستان مذهبی زرند نیست افزود : از آحاد مختلف مردم مومن و خداجوی میخواهم قبل از برخورد پلیس با این کارناوال خودشان رعایت جوانب امر را بکنند و برای مردم ایجاد مزاحمت نکنند.

این مقام قضایی یاد آور شد : نیروهای انتظامی ممکن است در صورت مشاهده یک کارناوال  نا آرام عروسی هیچ واکنشی از خود نشان ندهند اما متخلفان بدانند که این بی توجهی ظاهری  به منزله چشم پوشی از تخلف آنها نیست بلکه ماموران پلاک خودروهای متخلف در این کارناوال  را یادداشت  و در زمان مناسب رانندگان این خودروها به همراه وسایل نقلیه شان فراخوانده و خودروها مزاحم توقیف میشوند .

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با تاکید بر اینکه باید در این مراسم جشن عروسی شعائر مذهبی رعایت شود و ضمن  پرهیز از آلات لهو ولعب و سرو ومصرف مشروبات  ، شئونات اسلامی و دینی در جامعه حفظ شود.

وی با تاکید بر حفظ سلامت و کرامت اجتماعی آحاد مختلف مردم به پیامدها و عواقب استفاده از مشروبات الکلی در سطوح فردی و اجتماعی ،اشاره کرد و از برخورد جدی  با شرب خمر و استفاده از مشروبات الکلی خبر داد  و اظهار داشت: دادستانی مصمم است با همکاری مردم و نیروی انتظامی با هنجارشکنان اجتماعی ، همچون شرب خمر ، مزاحمین نوامیس مردم ، قدرت نمایی و آلودگی صوتی و حرکات مخاطره آمیز در سطح شهر و … به شدت برخورد کند ودر این زمینه با هیچ کس مماشات نخواهد شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :